Jump to content

France Occupations: Difference between revisions

Line 963: Line 963:
|-
|-
| maréchal || marshal, field marshal
| maréchal || marshal, field marshal
|-
| maréchal ferrant || blacksmith
|-
|-
| mareyeur || fish salesman
| mareyeur || fish salesman
6

edits