Jump to content

France Occupations: Difference between revisions

Line 989: Line 989:
|-
|-
| mégissier  || tawer, leather dresser
| mégissier  || tawer, leather dresser
|-
| ménagère  || housewife
|-
|-
| mendiant  || beggar
| mendiant  || beggar
6

edits