73,385
edits
(reorganize) |
(Christmas) |
||
| Line 42: | Line 42: | ||
|- | |- | ||
| '''Kiribati'''<br> | | '''Kiribati'''<br> | ||
| Gilbert & Ellice Islands<br> | |||
| <br> | | <br> | ||
| <br> | |||
|- | |||
| Line Islands<br> | |||
| American Islands<br> | |||
| Tabuaerau, Kiritimati<br> | |||
| Kiribati<br> | |||
|- | |||
| Tabuaeran<br> | |||
| Fanning Island<br> | |||
| <br> | | <br> | ||
| <br> | | Line Islands<br> | ||
|- | |||
| Kiritimati Island<br> | |||
| Christmas Island<br> | |||
| <br> | |||
| Line Islands<br> | |||
|- | |- | ||
| '''Marshall Islands'''<br> | | '''Marshall Islands'''<br> | ||
| Line 141: | Line 156: | ||
| Oparo<br> | | Oparo<br> | ||
| <br> | | <br> | ||
| Austral Islands<br> | |||
|- | |||
| Tubuai<br> | |||
| <br> | |||
| Te Henua e Nana<br> | |||
| Austral Islands<br> | | Austral Islands<br> | ||
|- | |- | ||
| Line 147: | Line 167: | ||
| Mahu, Mataura, Taahueia<br> | | Mahu, Mataura, Taahueia<br> | ||
| Fr. Polynesia<br> | | Fr. Polynesia<br> | ||
|- | |||
| Akamaru<br> | |||
| Wainright<br> | |||
| <br> | |||
| Gambier Islands<br> | |||
|- | |||
| Aukena<br> | |||
| Elson<br> | |||
| <br> | |||
| Gambier Islands<br> | |||
|- | |||
| Taravai<br> | |||
| Belcher<br> | |||
| <br> | |||
| Gambier Islands<br> | |||
|- | |- | ||
| Leewqrd Islands, Iles Sous le Vent<br> | | Leewqrd Islands, Iles Sous le Vent<br> | ||
| Line 184: | Line 219: | ||
|- | |- | ||
| Hawaii<br> | | Hawaii<br> | ||
| <br> | | Sandwich Islands<br> | ||
| <br> | | Hava`i <br> | ||
| United States<br> | | United States<br> | ||
|- | |- | ||
| '''New Zealand''' (Maori) | | '''New Zealand''' (Maori) | ||
| <br> | | <br> | ||
| <br> | | Aotearoa<br> | ||
| <br> | | <br> | ||
|- | |- | ||
edits