11,709
edits
| Line 115: | Line 115: | ||
=== Days of the Week === | === Days of the Week === | ||
{| class="wikitable sortable" | |||
! English !! Latvian | |||
|- | |||
|Sunday | |||
| | |||
|- | |||
|Monday | |||
| | |||
|- | |||
|Tuesday | |||
| | |||
|- | |||
|Wednesday | |||
| | |||
|- | |||
|Thursday | |||
| | |||
|- | |||
|Friday | |||
| | |||
|- | |||
|Saturday | |||
| | |||
|- | |||
|} | |||
=== Numbers === | === Numbers === | ||
===Cardinal=== | ===Cardinal=== | ||
edits