11,709
edits
| Line 11: | Line 11: | ||
| tabaluvu | | tabaluvu | ||
|- | |- | ||
| | | boy | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| burial(s) | | burial(s) | ||
| Line 29: | Line 29: | ||
| mate | | mate | ||
|- | |- | ||
| | | girl | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| husband | | husband | ||
| Line 38: | Line 38: | ||
| idusidusi | | idusidusi | ||
|- | |- | ||
| | |man | ||
| | | | ||
|- | |||
| male | |||
| | |||
|- | |||
| month | |||
| vula | |||
|- | |- | ||
| month | | month | ||
| Line 67: | Line 73: | ||
| wife | | wife | ||
| wati-na | | wati-na | ||
|- | |||
|woman | |||
| | |||
|- | |- | ||
| year | | year | ||
edits