Fijian Genealogical Word List: Difference between revisions

Line 9: Line 9:
|-
|-
| baptism(s)  
| baptism(s)  
| kereszteltek, keresztelés, keresztelö, elnevez, megkeresztel
|  
|-
|-
| birth(s)  
| birth(s)  
| születtek, születés, született, sz.
| sucu
|-
|-
| burial(s)  
| burial(s)  
| temet, temetés, elás, eltemetés, eltemetett, elföldelés
| veibulu
|-
| cemetery
| a mara, ai bulu bulu
|-
|-
| census  
| census  
| népszámlálás
|  
|-
|-
| child(ren)  
| child(ren)  
| szülött, gyermek, gyerek, csecsemő
|  
|-
|-
| death(s)  
| death(s)  
| halottak, elhalálozás, elhalálozott, elholt, elhunyt, halál, halva, holt, meghalt, megholt
|  
|-
|-
| father  
| father  
| apa, atya
|  
|-
|-
| husband  
| husband  
| férj
|  
|-
|-
| index(es)  
| index(es)  
| névmutató, index, névsor
|  
|-
|-
| marriage  
| marriage  
| házasultak, megházasodni, megházasult, esket, esketés, esküvő, férjhezmenni, <br>megnösülni, házas, házasság, összeházasult, egybekeltek
|  
|-
|-
| month  
| month  
| hó, hónap, hava
|  
|-
|-
| mother  
| mother  
| anya
|  
|-
|-
| name, given  
| name, given  
| név, utónév, keresztnév
|  
|-
|-
| name, surname  
| name, surname  
| családinév
|  
|-
|-
| parent(s)  
| parent(s)  
| szül, szülők
|  
|-
|-
| parish  
| parish  
| paróchia, parókia
|  
|-
|-
| spouse  
| spouse  
| hitves, házastárs
|  
|-
|-
| wife  
| wife  
| asszony, feleség, nő
|  
|-
|-
| year  
| year  
| év
|  
|}
|}


11,709

edits