2,603
edits
(→Կ: added կարմրուկ - measles) |
(→Կ: added հիվանդություն / հիւանդութիւն - disease) |
||
| Line 732: | Line 732: | ||
| կին | | կին | ||
| woman, wife | | woman, wife | ||
|- | |||
| հիվանդություն / հիւանդութիւն | |||
| disease, sickness, weakness | |||
|- | |- | ||
| կնքահայր | | կնքահայր | ||
edits