Armenian Genealogical Word List: Difference between revisions

→‎Կ: added կարմրուկ - measles
No edit summary
(→‎Կ: added կարմրուկ - measles)
Line 723: Line 723:
| կատարող
| կատարող
| one who performs/executes something
| one who performs/executes something
|-
| կարմրուկ
| measles
|-
|-
| կարուհի
| կարուհի
2,603

edits