Wales Missing Census Records: Difference between revisions

added Nanclwyd 1861
mNo edit summary
(added Nanclwyd 1861)
Line 595: Line 595:
== 1861 Census  ==
== 1861 Census  ==


{| cellspacing="0" cellpadding="2" border="1" width="100%" class="listing"
{| class="listing" cellspacing="0" cellpadding="2" width="100%" border="1"
|-
|-
| width="25%" | '''Place/Township'''  
| width="25%" | '''Place/Township'''  
Line 1,037: Line 1,037:
| Nant  
| Nant  
| Abergele  
| Abergele  
| Denbighshire
|
|
|-
| Nantclwyd
| Llanelidan
| Denbighshire  
| Denbighshire  
|  
|  
Line 1,138: Line 1,144:
|}
|}


<br>  
<br>


== 1871 Census  ==
== 1871 Census  ==
Approver, Moderator, Reviewer, editor, pagecreator, pagedeleter, Administrators
5,539

edits