2,603
edits
m (→Կ: added կատարիչ and կատարող) |
m (→Ի: added "ի") |
||
| Line 594: | Line 594: | ||
| width="25%" | '''Armenian''' | | width="25%" | '''Armenian''' | ||
| '''English''' | | '''English''' | ||
|- | |||
| ի | |||
| to, into, upon, at, from, out of, by | |||
|- | |- | ||
| իգական | | իգական | ||
edits