Jump to content

Armenian Genealogical Word List: Difference between revisions

Line 666: Line 666:
| կանոնագետ
| կանոնագետ
| lawyer, jurist, attorney
| lawyer, jurist, attorney
|-
| կապ
| connection, relationship
|-
|-
| կավագործ
| կավագործ
2,603

edits