Jump to content

Armenian Genealogical Word List: Difference between revisions

Line 483: Line 483:
| ընկեր
| ընկեր
| friend, companion
| friend, companion
|-
| ընտանեկան
| family, household, domestic
|-
|-
| ընտանիք
| ընտանիք
2,603

edits