2,603
edits
| Line 615: | Line 615: | ||
| with | | with | ||
|- | |- | ||
| հետնորդ | |||
| descendant | |||
|- | |||
| հետո | |||
| afterwards | |||
|- | |||
| հիմա | |||
| now | |||
|- | |||
| հին | |||
| old | |||
|- | |||
|} | |} | ||
[[Category:Armenian Language]] [[Category:Language and Handwriting]] [[Category:Word_List]] | [[Category:Armenian Language]] [[Category:Language and Handwriting]] [[Category:Word_List]] | ||
edits