2,603
edits
| Line 602: | Line 602: | ||
| հաջորդ | | հաջորդ | ||
| next, following | | next, following | ||
|- | |||
| հարեվան | |||
| neighbor | |||
|- | |||
| հարս | |||
| daughter-in-law, bride | |||
|- | |||
| հարսանիք | |||
| wedding, wedding party | |||
|- | |||
| հետ | |||
| with | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Category:Armenian Language]] [[Category:Language and Handwriting]] [[Category:Word_List]] | [[Category:Armenian Language]] [[Category:Language and Handwriting]] [[Category:Word_List]] | ||
edits