Jump to content

France Occupations: Difference between revisions

No edit summary
Line 559: Line 559:
| éventailliste || fan maker
| éventailliste || fan maker
|-
|-
| ||
|}
|-
 
| ''F''' || maker, manufacturer, porter, postman
====F====
{| class="wikitable"
! facteur !! maker, manufacturer, porter, postman
|-
|-
| facturier || invoice clerk
| facturier || invoice clerk
Approver, Batcheditor, Moderator, Protector, Reviewer, Bots, Bureaucrats, editor, Interface administrators, pagecreator, pagedeleter, Page Ownership admin, Push subscription managers, smwadministrator, smwcurator, smweditor, Suppressors, Administrators, Upload Wizard campaign editors, Widget editors
592,587

edits