Swedish Parishes I-R: Difference between revisions

no edit summary
No edit summary
No edit summary
Line 592: Line 592:
| <br>
| <br>
|-
|-
| Katarina
| Katarina  
| <br>
| <br>
| <br>
| <br>
| see Stockholm
| see Stockholm  
| <br>
| <br>
|-
|-
Line 951: Line 951:
| <br>
| <br>
|-
|-
| Kristine
| Kristine  
| <br>
| <br>
| <br>
| <br>
| see Göteborg; Falun
| see Göteborg; Falun  
| <br>
| <br>
|-
|-
Line 979: Line 979:
|-
|-
| Krokstad  
| Krokstad  
| Sunnerviken
| Sunnerviken  
| Göteborg och Bohus  
| Göteborg och Bohus  
| <br>
| <br>
Line 1,087: Line 1,087:
|-
|-
| Kungshamn  
| Kungshamn  
| Sunnerviken
| Sunnerviken  
| Göteborg och Bohus  
| Göteborg och Bohus  
| <br>
| <br>
|-
|-
| Kungsholm
| Kungsholm  
| <br>
| <br>
| <br>
| <br>
| see Stockholm
| see Stockholm  
| <br>
| <br>
|-
|-
Line 1,256: Line 1,256:
| <br>
| <br>
|-
|-
| Kållands-Åsaka
| Kållands-Råda
| Kålland
| <br>
| Skaraborg
| <br>
| see Kållands-Åsaka
| <br>
| <br>
|-
|-
| Kållands-Råda
| Kållands-Vedum
| <br>
| <br>
| <br>
| see Järpås
| <br>
| <br>
| see Kållands-Åsaka  
|-
| Kållands-Åsaka  
| Kålland
| Skaraborg
| <br>
| <br>
|-
|-
Line 1,291: Line 1,297:
| Långhundra  
| Långhundra  
| Stockholm  
| Stockholm  
| <br>
|-
| Kälbesta
| <br>
| <br>
| see Edsberg
| <br>
| <br>
|-
|-
Line 1,325: Line 1,337:
|-
|-
| Källstad  
| Källstad  
| Dals
| Dal
| Östergötland  
| Östergötland  
| <br>
| <br>
Line 1,332: Line 1,344:
| Vemmenhög  
| Vemmenhög  
| Malmöhus  
| Malmöhus  
| <br>
|-
| Källunga
| Gäsene
| Älvsborg
| <br>
| <br>
|-
|-
| Källunge  
| Källunge  
| Gotland Norra  
| Gotlands Norra  
| Gotland  
| Gotland  
| <br>
| <br>
Line 1,366: Line 1,383:
|-
|-
| Kärnbo  
| Kärnbo  
| Selebo
| Södermanland
| see Mariefred
| <br>
| <br>
| <br>
|-
| see Mariefred
| Kärrbo
| Siende
| Västmanland
| <br>
| <br>
|-
|-
Line 1,374: Line 1,396:
| Ås  
| Ås  
| Älvsborg  
| Älvsborg  
| <br>
|-
| Kärrbo
| Siende
| Västmanland
| <br>
| <br>
|-
|-
11,336

edits