Jump to content

Table of Pacific Island Names: Difference between revisions

Easter Island
(populate table)
(Easter Island)
Line 82: Line 82:
| <br>  
| <br>  
| United States<br>
| United States<br>
|-
| Easter Island, Isla de Pascua<br>
| Aku Aku<br>
| Rapa Nui, Tepito te Henua<br>
| Chile<br>
|-
|-
| French Polynesia<br>  
| French Polynesia<br>  
Line 106: Line 111:
| Maaroaro<br>  
| Maaroaro<br>  
| Puka<br>  
| Puka<br>  
| Cook Islands<br>
|-
| &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Puka Puka<br>
| Danger Island<br>
| <br>
| Cook Islands<br>
| Cook Islands<br>
|-
|-
73,385

edits