Reviewer, editor, pagecreator
25,284
edits
(→A) |
(→B: User submitted word added) |
||
| Line 788: | Line 788: | ||
| bloeding | | bloeding | ||
| bleeding, hemorrhage | | bleeding, hemorrhage | ||
|- | |||
| bloedverwant | |||
| blood relative or kinsman | |||
|- | |- | ||
| bloei | | bloei | ||