2,603
edits
| Line 564: | Line 564: | ||
| '''English''' | | '''English''' | ||
|- | |- | ||
| | | համար | ||
| | | for, number | ||
|- | |||
| հայր | |||
| father | |||
|- | |||
| հայրանուն | |||
| patronymic | |||
|- | |||
| հանգուցյալ | |||
| the deceased, the late | |||
|- | |||
| հանրապետություն | |||
| republic | |||
|- | |||
| հաջորդ | |||
| next, following | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Category:Armenian Language]] [[Category:Language and Handwriting]] [[Category:Word_List]] | [[Category:Armenian Language]] [[Category:Language and Handwriting]] [[Category:Word_List]] | ||
edits