2,603
edits
| Line 424: | Line 424: | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Ժ | |||
{| width="100%" border="1" | |||
|- | |||
| width="25%" | '''Armenian''' | |||
| '''English''' | |||
|- | |||
| ժամ | |||
| hour | |||
|- | |||
| ժամագործ | |||
| watchmaker | |||
|- | |||
| ժառանգ | |||
| heir | |||
|- | |||
|} | |||
Ի | |||
{| width="100%" border="1" | |||
|- | |||
| width="25%" | '''Armenian''' | |||
| '''English''' | |||
|- | |||
| իգական | |||
| female | |||
|- | |||
| ինչ | |||
| what | |||
|- | |||
| ինչպես | |||
| how, as | |||
|- | |||
| ինչու | |||
| why | |||
|- | |||
| իրավաբան | |||
| lawyer | |||
|- | |||
|} | |||
[[Category:Armenian Language]] [[Category:Language and Handwriting]] [[Category:Word_List]] | [[Category:Armenian Language]] [[Category:Language and Handwriting]] [[Category:Word_List]] | ||
edits