Dundee, Angus, Scotland Genealogy: Difference between revisions

no edit summary
No edit summary
No edit summary
Line 70: Line 70:
{| width="503" cellspacing="1" cellpadding="1" border="1"
{| width="503" cellspacing="1" cellpadding="1" border="1"
|-
|-
! bgcolor="#ffffcc" align="center" colspan="7" scope="col" | '''DUNDEE PARISH (1645) Online Records'''
! bgcolor="#ffffcc" align="center" scope="col" colspan="7" | '''DUNDEE PARISH (1645) Online Records'''
|-
|-
| bgcolor="#ffffcc" | <br>  
| bgcolor="#ffffcc" | <br>  
Line 100: Line 100:
| bgcolor="#ccffff" | [http://www.lan-opc.org.uk/Aldingham/index.html '''1645-1853''']  
| bgcolor="#ccffff" | [http://www.lan-opc.org.uk/Aldingham/index.html '''1645-1853''']  
| bgcolor="#ccffff" | [http://scotlandspeople.gov.uk/ '''1645-1853''']<br>
| bgcolor="#ccffff" | [http://scotlandspeople.gov.uk/ '''1645-1853''']<br>
|-
| bgcolor="#ffffcc" | '''LBMD'''
| bgcolor="#ffcccc" | None
| bgcolor="#ffcccc" | <br>
| bgcolor="#ccffcc" | None
| bgcolor="#ccffcc" | <br>
| bgcolor="#ccffff" | None
| bgcolor="#ccffff" | <br>
|-
| bgcolor="#ffffcc" | '''AC'''
| bgcolor="#ffcccc" | [http://search.ancestry.com/search/db.aspx?dbid=5895 '''1542-1695''']
| bgcolor="#ffcccc" | <br>
| bgcolor="#ccffcc" | [http://search.ancestry.com/search/db.aspx?dbid=5895 '''1542-1695''']
| bgcolor="#ccffcc" | <br>
| bgcolor="#ccffff" | [http://search.ancestry.com/search/db.aspx?dbid=5895 '''1542-1695''']
| bgcolor="#ccffff" | <br>
|-
| bgcolor="#ffffcc" | '''FMP'''
| bgcolor="#ffcccc" | <br>
| bgcolor="#ffcccc" | <br>
| bgcolor="#ccffcc" | [http://search.findmypast.co.uk/search-united-kingdom-records-in-birth-marriage-death-and-parish-records?_ga=1.15400819.439752968.1397327276?tab=2 '''1542-1837''']
| bgcolor="#ccffcc" | <br>
| bgcolor="#ccffff" | <br>
| bgcolor="#ccffff" | <br>
|-
|-
| bgcolor="#ffffcc" align="center" colspan="7" | '''ST&nbsp;PETER&nbsp;DUNDEE&nbsp;Chapel (18) Online Records'''
| bgcolor="#ffffcc" align="center" colspan="7" | '''ST&nbsp;PETER&nbsp;DUNDEE&nbsp;Chapel (18) Online Records'''
Line 136: Line 112:
|-
|-
| bgcolor="#ffffcc" | '''MNK'''  
| bgcolor="#ffffcc" | '''MNK'''  
| bgcolor="#ffcccc" | None
| bgcolor="#ffcccc" | None  
| bgcolor="#ffcccc" |  
| bgcolor="#ffcccc" |  
| bgcolor="#ccffcc" | None
| bgcolor="#ccffcc" | None  
| bgcolor="#ccffcc" | <br>  
| bgcolor="#ccffcc" | <br>  
| bgcolor="#ccffff" | [http://www.monikie.org.uk/ah-index.htm '''1836-1857''']
| bgcolor="#ccffff" | [http://www.monikie.org.uk/ah-index.htm '''1836-1857''']  
| bgcolor="#ccffff" | <br>
| bgcolor="#ccffff" | <br>
|-
|-
15,813

edits