Reviewer, editor, pagecreator
28,313
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 69: | Line 69: | ||
| 1945-1946 | | 1945-1946 | ||
|- | |- | ||
| | | Brännkyrka Barnhem | ||
| Stockholm | |||
| 1903-1920 | |||
|- | |||
| Centralhemmet | |||
| Stockholm | |||
| 1967-1976 | |||
|- | |||
| Drevvikens Ungdomshem | |||
| Skrubba, Drevviken | |||
| 1949 - 1993 | |||
|- | |||
| Duvnäshemmet | |||
| Saltsjö-Duvnäs | |||
| 1947 - 1971 | |||
|- | |||
| Edshöjdens Barnhem | |||
| Stockholm | |||
| 1932 - 1946 | |||
|- | |||
| Ekebo Barnhem | |||
| Lidingö | |||
| 1947 - 1954 | |||
|- | |||
| Ekebo Ungdomshem | |||
| Lidingö | |||
| 1955 | |||
|- | |||
| Ekebo Vänthem | |||
| Lidingö | |||
| 1956 | |||
|- | |||
| Ekensbergs Ungdomshem | |||
| Stockholm | |||
| 1956 - 1973 | |||
|- | |||
| Eknäs Skyddshem | |||
| Eknäs Gård i Vallby, Uppsala Län | |||
| 1920 - 1949 | |||
|- | |||
| Engelbrekts Barnavårds- och Husmodersskolas Spädbarnhem | |||
| Stockholm | |||
| 1907 - 1978 | |||
|- | |||
| Eolshäll Barnhemmet | |||
| Stockholm (Hägersten) | |||
| 1918 - 1971 | |||
|- | |||
| Essinge Flickhem | |||
| Stockholm (Stora Essingen) | |||
| 1947 - 1954 | |||
|- | |||
| Eurenii Minne Barnhemmet | |||
| Stockholm | |||
| 1921 - 1971 | |||
|- | |||
| Fagersjö Flickhem | |||
| Stockholm (Farsta) | |||
| 1949 - 1970 | |||
|- | |||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|} | |} | ||