Reviewer, editor, pagecreator
28,313
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 69: | Line 69: | ||
| 1945-1946 | | 1945-1946 | ||
|- | |- | ||
| Brännkyrka Barnhem | | Brännkyrka Barnhem | ||
| Stockholm | | Stockholm | ||
| 1903-1920 | | 1903-1920 | ||
|- | |- | ||
| Centralhemmet | | Centralhemmet | ||
| Stockholm | | Stockholm | ||
| 1967-1976 | | 1967-1976 | ||
|- | |- | ||
| Drevvikens Ungdomshem | | Drevvikens Ungdomshem | ||
| Skrubba, Drevviken | | Skrubba, Drevviken | ||
| 1949 - 1993 | | 1949 - 1993 | ||
|- | |- | ||
| Duvnäshemmet | | Duvnäshemmet | ||
| Saltsjö-Duvnäs | | Saltsjö-Duvnäs | ||
| 1947 - 1971 | | 1947 - 1971 | ||
|- | |- | ||
| Edshöjdens Barnhem | | Edshöjdens Barnhem | ||
| Stockholm | | Stockholm | ||
| 1932 - 1946 | | 1932 - 1946 | ||
|- | |- | ||
| Ekebo Barnhem | | Ekebo Barnhem | ||
| Lidingö | | Lidingö | ||
| 1947 - 1954 | | 1947 - 1954 | ||
|- | |- | ||
| Ekebo Ungdomshem | | Ekebo Ungdomshem | ||
| Lidingö | | Lidingö | ||
| 1955 | | 1955 | ||
|- | |- | ||
| Ekebo Vänthem | | Ekebo Vänthem | ||
| Lidingö | | Lidingö | ||
| 1956 | | 1956 | ||
|- | |- | ||
| Ekensbergs Ungdomshem | | Ekensbergs Ungdomshem | ||
| Stockholm | | Stockholm | ||
| 1956 - 1973 | | 1956 - 1973 | ||
|- | |- | ||
| Eknäs Skyddshem | | Eknäs Skyddshem | ||
| Eknäs Gård i Vallby, Uppsala Län | | Eknäs Gård i Vallby, Uppsala Län | ||
| 1920 - 1949 | | 1920 - 1949 | ||
|- | |- | ||
| Engelbrekts Barnavårds- och Husmodersskolas Spädbarnhem | | Engelbrekts Barnavårds- och Husmodersskolas Spädbarnhem | ||
| Stockholm | | Stockholm | ||
| 1907 - 1978 | | 1907 - 1978 | ||
|- | |- | ||
| Eolshäll Barnhemmet | | Eolshäll Barnhemmet | ||
| Stockholm (Hägersten) | | Stockholm (Hägersten) | ||
| 1918 - 1971 | | 1918 - 1971 | ||
|- | |- | ||
| Essinge Flickhem | | Essinge Flickhem | ||
| Stockholm (Stora Essingen) | | Stockholm (Stora Essingen) | ||
| 1947 - 1954 | | 1947 - 1954 | ||
|- | |- | ||
| Eurenii Minne Barnhemmet | | Eurenii Minne Barnhemmet | ||
| Stockholm | | Stockholm | ||
| 1921 - 1971 | | 1921 - 1971 | ||
|- | |- | ||
| Fagersjö Flickhem | | Fagersjö Flickhem | ||
| Stockholm (Farsta) | | Stockholm (Farsta) | ||
| 1949 - 1970 | | 1949 - 1970 | ||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | | ||