8,713
edits
m (→Hundreds of Sussex County: added content) |
|||
| Line 296: | Line 296: | ||
|Now Nanticoke <br> | |Now Nanticoke <br> | ||
|- | |- | ||
|Georgetown Hundred | |||
|George | |||
|1863 | |||
|Broadkill Hundred | |||
|Georgetown | |||
|Georgetown | |||
|Also 1833-35; was Part of Broadkill <br> | |||
|- | |||
edits