318,531
edits
| Line 173: | Line 173: | ||
| bgcolor="#ccffff" align="center" | [http://search.ancestrylibrary.com/Browse/list.aspx?dbid=1061 Link] | | bgcolor="#ccffff" align="center" | [http://search.ancestrylibrary.com/Browse/list.aspx?dbid=1061 Link] | ||
| bgcolor="#ccffff" align="center" | [http://search.ancestry.com/Browse/list.aspx?dbid=1061 Link] | | bgcolor="#ccffff" align="center" | [http://search.ancestry.com/Browse/list.aspx?dbid=1061 Link] | ||
|- | |||
| align="center" rowspan="2" | '''1842''' | |||
| indexes | |||
| align="center" | {{RecordSearch|1834342|Link}} | |||
| align="center" | - | |||
| align="center" | [https://www.bac-lac.gc.ca/eng/census/1842-canada-west/Pages/about-census.aspx Link] | |||
| align="center" | - | |||
| align="center" | - | |||
| align="center" | - | |||
|- | |||
| bgcolor="#ccffff" | images | |||
| bgcolor="#ccffff" align="center" | {{RecordSearch|1834342|access=browse|Link}} | |||
| bgcolor="#ccffff" align="center" | - | |||
| bgcolor="#ccffff" align="center" | [https://www.bac-lac.gc.ca/eng/census/1842-canada-west/Pages/about-census.aspx Link] | |||
| bgcolor="#ccffff" align="center" | - | |||
| bgcolor="#ccffff" align="center" | - | |||
| bgcolor="#ccffff" align="center" | - | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="#99cccc" colspan="2" rowspan="2" | | | bgcolor="#99cccc" colspan="2" rowspan="2" | | ||
edits