Jump to content

Armenian Genealogical Word List: Difference between revisions

m
→‎Խ: added խաչեղբայր
m (→‎Օ: added օգնական)
m (→‎Խ: added խաչեղբայր)
Line 657: Line 657:
| խաչ
| խաչ
| cross
| cross
|-
| խաչեղբայր
| groomsman
|-
|-
|}
|}
2,603

edits