Jump to content

Armenian Genealogical Word List: Difference between revisions

Line 288: Line 288:
| width="25%" | '''Armenian'''  
| width="25%" | '''Armenian'''  
| '''English'''
| '''English'''
|-
| գավառ, գաւառ
| province, region
|-
|-
| գերեզման
| գերեզման
2,603

edits