2,603
edits
| Line 317: | Line 317: | ||
| երիտասարդ | | երիտասարդ | ||
| young | | young | ||
|- | |||
| երկիր | |||
| country | |||
|- | |||
| երկրորդ | |||
| second | |||
|- | |||
| երկու | |||
| two | |||
|- | |||
| Երկուշաբթի | |||
| Monday | |||
|- | |||
| երրորդ | |||
| third | |||
|- | |||
| Երրորդություն | |||
| trinity | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Category:Armenian Language]] [[Category:Language and Handwriting]] [[Category:Word_List]] | [[Category:Armenian Language]] [[Category:Language and Handwriting]] [[Category:Word_List]] | ||
edits