Jump to content

Armenian Genealogical Word List: Difference between revisions

Line 38: Line 38:
|-
|-
| baptism  
| baptism  
| մկրտություն
| մկրտություն, մկրտութիւն
|-
|-
| birth  
| birth  
Line 48: Line 48:
| church  
| church  
| եկեղեցի
| եկեղեցի
|-
| date (day)
| ամսաթիվ
|-
|-
| day
| day
2,603

edits