2,603
edits
No edit summary |
|||
| Line 54: | Line 54: | ||
| father | | father | ||
| հայր | | հայր | ||
|- | |||
| female | |||
| իգական | |||
|- | |- | ||
| husband | | husband | ||
| Line 60: | Line 63: | ||
| index/list | | index/list | ||
| ցուցակ | | ցուցակ | ||
|- | |||
| male | |||
| արական | |||
|- | |- | ||
| marriage | | marriage | ||
| ամուսնություն | | ամուսնություն, պսակ | ||
|- | |- | ||
| month | | month | ||
edits