Swedish Parish Pages R: Difference between revisions

no edit summary
No edit summary
No edit summary
Line 4: Line 4:
|-
|-
|Rackeby
|Rackeby
|Ragnhildsdal
|Ragunda
|Ragunda
|Ragunda L.D.S. Congre- gation
|Ragunda L.D.S. Congregation
|Rakered
|Rakered
|-
|Rakeryd
|Rakeryd
|-
|Ramdala
|Ramdala
|Ramkvilla
|Ramkvilla
|Ramnäs
|Ramnäs
|Ramsberg
|Ramsberg
|-
|Ramsele
|Ramsele
|-
|Ramshyttan
|Ramsjö
|Ramsjö
|Ramsta
|Ramsta
|Ramsåsa
|Ramsåsa
|-
|Ramundeboda
|Ramundeboda
|Ransberg
|Ransberg
|-
|Ransäter
|Ransäter
|Rappestad
|Rappestad
|Rasbo
|Rasbo
|-
|Rasbokil
|Rasbokil
|Raus
|Raus
|-
|Ravlunda
|Ravlunda
|Rebbelberga
|Rebbelberga
|Redslared
|Redslared
|-
|Redväg
|Redväg
|Reftele
|Reftele
|Regna
|Regumatorp
|Rejmyra
|-
|-
|Regna
|Remmarlöv
|Remmarlöv
|Remmene
|Remmene
|Rengsjö
|Rengsjö
|Resele
|Resele
|Reslöv
|-
|-
|Reslöv
|Resmo
|Resmo
|Resteröd
|Resteröd
|Resville
|Revesjö
|Revesjö
|Revinge
|Revinge
Line 52: Line 58:
|-
|-
|Ringarum
|Ringarum
|Ringestena
|Ringkarleby
|Rinkaby (Örebro)
|Rinkaby (Örebro)
|Rinkaby (Kristianstad)
|Rinkaby (Kristianstad)
|-
|Rinna
|Rinna
|Ripsa
|Ripsa
|-
|Risbäck
|Risbäck
|Riseberga
|Riseberga (Kristianstad)
|Riseberga L.D.S. Congre- gation
|Riseberga L.D.S. Congre- gation
|-
|Riseberga (Örebro)
|Rise- katslösa
|Rise- katslösa
|Risinge
|Risinge
|-
|Risinge L.D.S. Congre- gation
|Risinge L.D.S. Congre- gation
|Roasjö
|Roasjö
|-
|Robertsfors
|Robertsfors
|Roeim
|Rogberga
|Rogberga
|Roggered
|Rogslösa
|Rogslösa
|-
|-
Line 73: Line 85:
|Roma
|Roma
|Romelanda
|Romelanda
|Romersk- Katolska
|-
|Romfartuna
|Romfartuna
|-
|Rommele
|Rommele
|Rone
|Rone
|Ronneby Lands- församling
|Ronneby Lands- församling
|Ronneby Stads- församling
|Ronneby Stads- församling
|-
|Roslags-Bro  
|Roslags-Bro  
|-
|Roslags-Kulla  
|Roslags-Kulla  
|Roslags-Länna  
|Roslags-Länna  
|Rosvik
|Rosvik
|Rotakäl
|-
|Rottne
|Ruda
|Rudskoga
|Rudskoga
|Rumskulla
|Rumskulla
|Runnsäter
|-
|-
|Runsten
|Runsten
Line 91: Line 109:
|Rute
|Rute
|Rya
|Rya
|Rycka
|-
|Ryd (Linköping)
|Ryd (Skaraborg)
|Ryd (Skaraborg)
|Ryd (Västra- , Uppsala)
|Ryd (Västra-, Ydre Härad)
|Ryd (Östra-, Stockholm)
|-
|-
|Ryd (Östergötland)
|Ryd (Östergötland)
|Ryda
|Ryda
|Rydaholm
|Rydaholm
|Rydby
|Rydöbruk
|-
|Rynestad
|Rydsgård
|Rydsgård
|Ryr (Lane-Ryr)
|Ryr (Sundals-Ryr)
|Ryr (Valbo-Ryr)
|-
|Ryr (Väne-Ryr)
|Rysk-Grekiska
|Ryssby (Kalmar)
|Ryssby (Kalmar)
|-
|Ryssby (Kronoberg)
|Ryssby (Kronoberg)
|Rystad
|Rystad
|-
|Ryttern
|Ryttern
|Rytterne
|Rytterne
|Råbelöv
|Råbelöv
|-
|Råby-Rekarne  
|Råby-Rekarne  
|Råby-Rönö  
|Råby-Rönö  
|-
|Råby (Stora-)
|Råda (Göteborg och Bohus)
|Råda (Göteborg och Bohus)
|Råda (Norra)
|Råda (Skaraborg)
|Råda (Skaraborg)
|Råda (Värmland)
|-
|Rådene
|Rådene
|-
|Rådmansö
|Rådmansö
|Råggärd
|Råggärd
|Råhus
|Råneå
|Råneå
|-
|Rångedala
|Rångedala
|Rånnum
|Råsunde
|Råsunde
|Rällen
|Rämmen
|-
|-
|Rämmen
|Räng
|Räng
|Rännelanda
|Rännelanda
|Ränneslöv
|Ränneslöv
|Räpplinge
|Räpplinge
|Rätan
|-
|-
|Rätan
|Rättvik
|Rättvik
|Rävinge
|Rävinge
|Rö
|Rö
|Rödbo
|Rödbo
|Röddinge
|-
|-
|Röddinge
|Rödeby
|Rödeby
|Rödene
|Rödene
|Rödinge
|Rödön
|Rödön
|Rök
|Rök
Line 142: Line 184:
|-
|-
|Röra
|Röra
|Rörbäcksnäs
|Rörum
|Rörum
|Rörum (Norra)
|Rörum (Södra)
|-
|Röstånga
|Röstånga
|
|
|
|
|
|
Reviewer, editor, pagecreator
28,313

edits