Jump to content

Swedish Parish Pages F: Difference between revisions

no edit summary
No edit summary
No edit summary
Line 5: Line 5:
|Fagered
|Fagered
|Fagerhult
|Fagerhult
|Fagerhult (Skånes)
|Fagerlid
|Fagersta
|Fagersta
|-
|Falekvarna
|Falkenberg
|Falkenberg
|Falköping Landsförsamling
|[[Falköping Stadsförsamling parish, Sweden|Falköping Stadsförsamling]]
|Falköping Östra  
|Falköping Östra  
|-
|-
|[[Falköping Stadsförsamling parish, Sweden|Falköping Stadsförsamling]]
|Falsterbo  
|Falsterbo  
|Falsterbo Tyska
|Falun Kristine
|Falun Kristine
|Fardhem
|Fardhem
Line 16: Line 22:
|-
|-
|Faringe  
|Faringe  
|Farshaga
|Farsta
|Farsta
|Farstorp
|Farstorp
|Fasta  
|Fasta  
|Fasterna
|-
|-
|Fasterna
|[[Göteborg: Fattighus parish, Sweden|Fattighus (Göteborg)]]
|[[Göteborg: Fattighus parish, Sweden|Fattighus (Göteborg)]]
|Felestad  
|Felestad  
|Fellingsbro  
|Fellingsbro  
|Fellingsbro Norra  
|Fellingsbro Norra  
|Femsjö
|-
|-
|Femsjö
|Fide
|Fide
|Fifflered
|Figeholm
|Figeholm
|Filborna
|Filborna
|Filipstad  
|Filipstad  
|-
|-
|Filipstad Landsförsamling
|Filkestad
|Film
|Film
|Fimmerstad
|Finja
|Finja
|-
|Finnekumla
|Finnekumla
|Finnerödja
|Finnerödja
|Finnskoga (Norra)
|Finnskoga (Södra)
|Finnskoga-Dalby
|Finnskoga-Dalby
|-
|-
|[[Stockholm: Finska|Finska (Stockholm)]]
|[[Stockholm: Finska|Finska (Stockholm)]]
|Finska Gardesregementet
|Finspång
|Finspång
|Fiskebäck  
|Fiskebäck  
|Fiskebäckskil
|Fiskebäckskil
|-
|Fiskekedum
|Fiskekil
|Fittja
|Fittja
|-
|Fivelstad
|Fivelstad
|Fivlered
|Fivlered
|-
|Fjelie
|Fjelie
|Fjelkestad med Råbelöv
|Fjerrestad
|Fjerrestad
|Fjälkestad
|Fjälkestad
|Fjälkestad med Råbelöv
|-
|-
|Fjälkestad med Råbelöv
|Fjälkinge
|Fjälkinge
|Fjällbacka
|Fjällbacka
|Fjällsjö
|Fjällsjö
|Fjärdingsroten
|Fjärdingsroten
|Fjärestad
|-
|-
|Fjärestad
|Fjärås
|Fjärås
|Flackarp
|Flackarp
|Flakeberg
|Flakeberg
|Flasta
|Fleetwoodska regementet
|-
|Flemingsberg
|Flemmingeland Kapell
|Flen
|Flen
|-
|Fleninge
|Fleninge
|Fleringe
|Fleringe
|-
|Flisby
|Flisby
|Fliseryd
|Fliseryd
|Flistad (Östergötland)
|Flistad (Östergötland)
|Flistad (Skaraborg)
|Flittorp
|-
|-
|Flistad (Skaraborg)
|Flo
|Flo
|Floby
|Floby
|Floda (Kopparberg)
|Floda (Kopparberg)
|Floda (Södermanland)
|Floda (Södermanland)
|Flottan (Stockholm)
|-
|-
|Flottan (Nya Varvet)
|Flottan (Älvsborg)
|Flundre
|Flundre
|Flyinge
|Flymen
|Flymen
|-
|Fläckebo
|Fläckebo
|Flädie
|Flädie
|Fogdö
|Fogdö
|Fogelvik (Västra)
|Fogelvik (Östra)
|-
|-
|Fole
|Fole
Line 90: Line 120:
|Fors (Jämtland)
|Fors (Jämtland)
|[[Eskilstuna: Fors parish, Sweden|Fors (Eskilstuna)]]
|[[Eskilstuna: Fors parish, Sweden|Fors (Eskilstuna)]]
|Forsa
|Forsa (Södermanland)
|Forsa (Gävleborg)
|-
|Forsby  
|Forsby  
|-
|Forserum  
|Forserum  
|Forshaga
|Forsheda  
|Forsheda  
|Forshem
|Forshem
|-
|Forshälla  
|Forshälla  
|Forsmark
|Forsmark
|-
|Forssa  
|Forssa  
|Fosie
|Fosie
|Foss
|Foss
|-
|Fotskäl
|Fotskäl
|Foxerne
|Foxerne
|Fransk - Engelska
|Fransk - Katolska
|[[Stockholm: Fransk Luterska|Fransk Luterska (Stockholm)]]
|-
|-
|[[Stockholm: Fransk Luterska|Fransk Luterska (Stockholm)]]
|Fransk – Reformerta
|Fredrik
|Fredrika
|Fredrika
|Fredrik Oskar
|Fredsberg
|Fredsberg
|-
|Fresta
|Fresta
|Fridene
|Fridene
|Fridhem (Kalmar)
|Fridhem (Skaraborg)
|Fridlevstad
|-
|-
|Fridlevstad
|Friel
|Friel
|Friggeråker
|Friggeråker
|Frillestad
|Frillestad
|Frillesås
|Frillesås
|Frimurarebarnhuset (å Kristineberg)
|-
|-
|Frinnaryd
|Frinnaryd
|Frisholmens Kastellförsamling
|Fristad
|Fristad
|Fristaden
|Fristaden
|Fritsla
|Fritsla
|-
|Frostviken
|Frostviken
|-
|Frostviken Lappförsamling
|[[Fru Alstad parish, Sweden|Fru Ahlstad]]
|[[Fru Alstad parish, Sweden|Fru Ahlstad]]
|[[Fru Alstad parish, Sweden|Fru Alstad]]
|[[Fru Alstad parish, Sweden|Fru Alstad]]
|Frustuna
|Frustuna
|-
|Frustuna-Kattnäs  
|Frustuna-Kattnäs  
|Fryele
|Fryele
|-
|Frykerud  
|Frykerud  
|Fryksände  
|Fryksände  
|Främmestad  
|Främmestad  
|-
|Frändefors  
|Frändefors  
|Frändefors L.D.S.  
|Frändefors L.D.S.  
|-
|Fränninge  
|Fränninge  
|Fröderyd  
|Fröderyd  
|Frödinge  
|Frödinge  
|-
|Frödsberg
|Frödsved
|Fröjel  
|Fröjel  
|Fröjered  
|Fröjered  
|Fröjeslunda
|-
|-
|Frök
|Frölunda (Västra)
|Frlölunda (Östra)
|Frökind  
|Frökind  
|Fröryd  
|Fröryd  
|-
|Fröskog
|Fröskog
|Fröslunda  
|Fröslunda  
|Frösthult  
|Frösthult  
|-
|Frösunda  
|Frösunda  
|Frösve  
|Frösve  
|-
|Frösö  
|Frösö  
|Frötuna  
|Frötuna  
|Frövi  
|Frövi  
|-
|Fuglie  
|Fuglie  
|Fullestad  
|Fullestad  
|-
|Fulltofta  
|Fulltofta  
|Fullösa  
|Fullösa  
|Funbo  
|Funbo  
|Furby
|Furingstad
|-
|-
|Furingstad
|Furuby  
|Furuby  
|Furulund  
|Furulund  
|Fuxema
|Fuxerna
|Fyrunga  
|Fyrunga  
|Fågelfors
|-
|-
|Fågelfors
|Fågeltofta  
|Fågeltofta  
|Fågelvik, Västra  
|Fågelvik (Västra )
|Fågelvik, Östra  
|Fågelvik (Östra )
|Fågelås  
|Fågelås  
|Fågelås Kapell
|-
|-
|Fågelö
|Fåglum  
|Fåglum  
|Fårö  
|Fårö  
|Fägre  
|Fägre  
|Fällfors  
|Fällfors  
|-
|Fälttelegrafkåren
|Fänneslunda  
|Fänneslunda  
|-
|Färed  
|Färed  
|Färentuna  
|Färentuna  
|Färgaryd  
|Färgaryd  
|-
|Färgelanda  
|Färgelanda  
|Färila  
|Färila  
|-
|Färingsö  
|Färingsö  
|Färingstofta  
|Färingstofta  
|Färlöv  
|Färlöv  
|-
|Färnebo  
|Färnebo  
|Färnebo (Östra)
|Färnebo (Väster)
|Fässberg  
|Fässberg  
|Fästningsfängelset
|-
|-
|Fölene  
|Fölene  
|Föllinge  
|Föllinge  
|Föllinge Lappförsamling
|Föra  
|Föra  
|Förenade Kustförsamlingen  
|Förenade Kustförsamlingen  
|-
|Förkärla  
|Förkärla  
|-
|Förlanda  
|Förlanda  
|Förlösa  
|Förlösa  
|Förslöv  
|Förslöv  
|Förslövsholm  
|Förslövsholm  
|-
|Första Göta Artilleriregemente
|Första Göta Artilleriregemente
|Första Livgardet
|Första Svea Artilleriregementet
|Första Svea Trängkår
|-
|Försörjningsinrättningen
|
|
|
|
|
|}
|}
Reviewer, editor, pagecreator
28,313

edits