Reviewer, editor, pagecreator
28,313
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 5: | Line 5: | ||
|Fagered | |Fagered | ||
|Fagerhult | |Fagerhult | ||
|Fagerhult (Skånes) | |||
|Fagerlid | |||
|Fagersta | |Fagersta | ||
|- | |||
|Falekvarna | |||
|Falkenberg | |Falkenberg | ||
|Falköping Landsförsamling | |||
|[[Falköping Stadsförsamling parish, Sweden|Falköping Stadsförsamling]] | |||
|Falköping Östra | |Falköping Östra | ||
|- | |- | ||
|Falsterbo | |Falsterbo | ||
|Falsterbo Tyska | |||
|Falun Kristine | |Falun Kristine | ||
|Fardhem | |Fardhem | ||
| Line 16: | Line 22: | ||
|- | |- | ||
|Faringe | |Faringe | ||
|Farsta | |Farsta | ||
|Farstorp | |Farstorp | ||
|Fasta | |Fasta | ||
|Fasterna | |||
|- | |- | ||
|[[Göteborg: Fattighus parish, Sweden|Fattighus (Göteborg)]] | |[[Göteborg: Fattighus parish, Sweden|Fattighus (Göteborg)]] | ||
|Felestad | |Felestad | ||
|Fellingsbro | |Fellingsbro | ||
|Fellingsbro Norra | |Fellingsbro Norra | ||
|Femsjö | |||
|- | |- | ||
|Fide | |Fide | ||
|Fifflered | |||
|Figeholm | |Figeholm | ||
|Filborna | |Filborna | ||
|Filipstad | |Filipstad | ||
|- | |- | ||
|Filipstad Landsförsamling | |||
|Filkestad | |||
|Film | |Film | ||
|Fimmerstad | |||
|Finja | |Finja | ||
|- | |||
|Finnekumla | |Finnekumla | ||
|Finnerödja | |Finnerödja | ||
|Finnskoga (Norra) | |||
|Finnskoga (Södra) | |||
|Finnskoga-Dalby | |Finnskoga-Dalby | ||
|- | |- | ||
|[[Stockholm: Finska|Finska (Stockholm)]] | |[[Stockholm: Finska|Finska (Stockholm)]] | ||
|Finska Gardesregementet | |||
|Finspång | |Finspång | ||
|Fiskebäck | |Fiskebäck | ||
|Fiskebäckskil | |Fiskebäckskil | ||
|- | |||
|Fiskekedum | |||
|Fiskekil | |||
|Fittja | |Fittja | ||
|Fivelstad | |Fivelstad | ||
|Fivlered | |Fivlered | ||
|- | |||
|Fjelie | |Fjelie | ||
|Fjelkestad med Råbelöv | |||
|Fjerrestad | |Fjerrestad | ||
|Fjälkestad | |Fjälkestad | ||
|Fjälkestad med Råbelöv | |||
|- | |- | ||
|Fjälkinge | |Fjälkinge | ||
|Fjällbacka | |Fjällbacka | ||
|Fjällsjö | |Fjällsjö | ||
|Fjärdingsroten | |Fjärdingsroten | ||
|Fjärestad | |||
|- | |- | ||
|Fjärås | |Fjärås | ||
|Flackarp | |Flackarp | ||
|Flakeberg | |Flakeberg | ||
|Flasta | |||
|Fleetwoodska regementet | |||
|- | |||
|Flemingsberg | |||
|Flemmingeland Kapell | |||
|Flen | |Flen | ||
|Fleninge | |Fleninge | ||
|Fleringe | |Fleringe | ||
|- | |||
|Flisby | |Flisby | ||
|Fliseryd | |Fliseryd | ||
|Flistad (Östergötland) | |Flistad (Östergötland) | ||
|Flistad (Skaraborg) | |||
|Flittorp | |||
|- | |- | ||
|Flo | |Flo | ||
|Floby | |Floby | ||
|Floda (Kopparberg) | |Floda (Kopparberg) | ||
|Floda (Södermanland) | |Floda (Södermanland) | ||
|Flottan (Stockholm) | |||
|- | |- | ||
|Flottan (Nya Varvet) | |||
|Flottan (Älvsborg) | |||
|Flundre | |Flundre | ||
|Flyinge | |||
|Flymen | |Flymen | ||
|- | |||
|Fläckebo | |Fläckebo | ||
|Flädie | |Flädie | ||
|Fogdö | |Fogdö | ||
|Fogelvik (Västra) | |||
|Fogelvik (Östra) | |||
|- | |- | ||
|Fole | |Fole | ||
| Line 90: | Line 120: | ||
|Fors (Jämtland) | |Fors (Jämtland) | ||
|[[Eskilstuna: Fors parish, Sweden|Fors (Eskilstuna)]] | |[[Eskilstuna: Fors parish, Sweden|Fors (Eskilstuna)]] | ||
|Forsa | |Forsa (Södermanland) | ||
|Forsa (Gävleborg) | |||
|- | |||
|Forsby | |Forsby | ||
|Forserum | |Forserum | ||
|Forshaga | |||
|Forsheda | |Forsheda | ||
|Forshem | |Forshem | ||
|- | |||
|Forshälla | |Forshälla | ||
|Forsmark | |Forsmark | ||
|Forssa | |Forssa | ||
|Fosie | |Fosie | ||
|Foss | |Foss | ||
|- | |||
|Fotskäl | |Fotskäl | ||
|Foxerne | |Foxerne | ||
|Fransk - Engelska | |||
|Fransk - Katolska | |||
|[[Stockholm: Fransk Luterska|Fransk Luterska (Stockholm)]] | |||
|- | |- | ||
| | |Fransk – Reformerta | ||
|Fredrik | |||
|Fredrika | |Fredrika | ||
|Fredrik Oskar | |||
|Fredsberg | |Fredsberg | ||
|- | |||
|Fresta | |Fresta | ||
|Fridene | |Fridene | ||
|Fridhem (Kalmar) | |||
|Fridhem (Skaraborg) | |||
|Fridlevstad | |||
|- | |- | ||
|Friel | |Friel | ||
|Friggeråker | |Friggeråker | ||
|Frillestad | |Frillestad | ||
|Frillesås | |Frillesås | ||
|Frimurarebarnhuset (å Kristineberg) | |||
|- | |- | ||
|Frinnaryd | |Frinnaryd | ||
|Frisholmens Kastellförsamling | |||
|Fristad | |Fristad | ||
|Fristaden | |Fristaden | ||
|Fritsla | |Fritsla | ||
|- | |||
|Frostviken | |Frostviken | ||
| | |Frostviken Lappförsamling | ||
|[[Fru Alstad parish, Sweden|Fru Ahlstad]] | |[[Fru Alstad parish, Sweden|Fru Ahlstad]] | ||
|[[Fru Alstad parish, Sweden|Fru Alstad]] | |[[Fru Alstad parish, Sweden|Fru Alstad]] | ||
|Frustuna | |Frustuna | ||
|- | |||
|Frustuna-Kattnäs | |Frustuna-Kattnäs | ||
|Fryele | |Fryele | ||
|Frykerud | |Frykerud | ||
|Fryksände | |Fryksände | ||
|Främmestad | |Främmestad | ||
|- | |||
|Frändefors | |Frändefors | ||
|Frändefors L.D.S. | |Frändefors L.D.S. | ||
|Fränninge | |Fränninge | ||
|Fröderyd | |Fröderyd | ||
|Frödinge | |Frödinge | ||
|- | |||
|Frödsberg | |||
|Frödsved | |||
|Fröjel | |Fröjel | ||
|Fröjered | |Fröjered | ||
|Fröjeslunda | |||
|- | |- | ||
|Frök | |||
|Frölunda (Västra) | |||
|Frlölunda (Östra) | |||
|Frökind | |Frökind | ||
|Fröryd | |Fröryd | ||
|- | |||
|Fröskog | |Fröskog | ||
|Fröslunda | |Fröslunda | ||
|Frösthult | |Frösthult | ||
|Frösunda | |Frösunda | ||
|Frösve | |Frösve | ||
|- | |||
|Frösö | |Frösö | ||
|Frötuna | |Frötuna | ||
|Frövi | |Frövi | ||
|Fuglie | |Fuglie | ||
|Fullestad | |Fullestad | ||
|- | |||
|Fulltofta | |Fulltofta | ||
|Fullösa | |Fullösa | ||
|Funbo | |Funbo | ||
|Furby | |||
|Furingstad | |||
|- | |- | ||
|Furuby | |Furuby | ||
|Furulund | |Furulund | ||
| | |Fuxerna | ||
|Fyrunga | |Fyrunga | ||
|Fågelfors | |||
|- | |- | ||
|Fågeltofta | |Fågeltofta | ||
|Fågelvik | |Fågelvik (Västra ) | ||
|Fågelvik | |Fågelvik (Östra ) | ||
|Fågelås | |Fågelås | ||
|Fågelås Kapell | |||
|- | |- | ||
|Fågelö | |||
|Fåglum | |Fåglum | ||
|Fårö | |Fårö | ||
|Fägre | |Fägre | ||
|Fällfors | |Fällfors | ||
|- | |||
|Fälttelegrafkåren | |||
|Fänneslunda | |Fänneslunda | ||
|Färed | |Färed | ||
|Färentuna | |Färentuna | ||
|Färgaryd | |Färgaryd | ||
|- | |||
|Färgelanda | |Färgelanda | ||
|Färila | |Färila | ||
|Färingsö | |Färingsö | ||
|Färingstofta | |Färingstofta | ||
|Färlöv | |Färlöv | ||
|- | |||
|Färnebo | |Färnebo | ||
|Färnebo (Östra) | |||
|Färnebo (Väster) | |||
|Fässberg | |Fässberg | ||
|Fästningsfängelset | |||
|- | |- | ||
|Fölene | |Fölene | ||
|Föllinge | |Föllinge | ||
|Föllinge Lappförsamling | |||
|Föra | |Föra | ||
|Förenade Kustförsamlingen | |Förenade Kustförsamlingen | ||
|- | |||
|Förkärla | |Förkärla | ||
|Förlanda | |Förlanda | ||
|Förlösa | |Förlösa | ||
|Förslöv | |Förslöv | ||
|Förslövsholm | |Förslövsholm | ||
|- | |||
|Första Göta Artilleriregemente | |||
|Första Göta Artilleriregemente | |||
|Första Livgardet | |||
|Första Svea Artilleriregementet | |||
|Första Svea Trängkår | |||
|- | |||
|Försörjningsinrättningen | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
|} | |} | ||