115
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 7: | Line 7: | ||
{| width="100%" cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" align="center" | {| width="100%" cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" align="center" | ||
|- | |- | ||
! width="27% | ! width="27%" style="background: rgb(255,222,173); -moz-background-clip: border; -moz-background-inline-policy: continuous; -moz-background-origin: padding" colspan="2" | <br> | ||
! width="9% | ! width="9%" style="background: rgb(255,222,173); -moz-background-clip: border; -moz-background-inline-policy: continuous; -moz-background-origin: padding" colspan="6" | Census indexes at the Family History Library | ||
|- | |- | ||
! width="27%" style="background: rgb(255,222,173); -moz-background-clip: border; -moz-background-inline-policy: continuous; -moz-background-origin: padding | ! width="27%" class="wikitable sortable" style="background: rgb(255,222,173); -moz-background-clip: border; -moz-background-inline-policy: continuous; -moz-background-origin: padding" | PLACE | ||
! width="19%" style="background: rgb(255,222,173); -moz-background-clip: border; -moz-background-inline-policy: continuous; -moz-background-origin: padding" | PARISH | ! width="19%" style="background: rgb(255,222,173); -moz-background-clip: border; -moz-background-inline-policy: continuous; -moz-background-origin: padding" | PARISH | ||
! width="9%" style="background: rgb(255,222,173); -moz-background-clip: border; -moz-background-inline-policy: continuous; -moz-background-origin: padding" | 1841 | ! width="9%" style="background: rgb(255,222,173); -moz-background-clip: border; -moz-background-inline-policy: continuous; -moz-background-origin: padding" | 1841 | ||
| Line 101: | Line 101: | ||
| bgcolor="#ffefd5" | . | | bgcolor="#ffefd5" | . | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" | BOX <br> | | rowspan="2" | BOX <br> | ||
| Box | | Box | ||
| . | | . | ||
| Line 195: | Line 195: | ||
| bgcolor="#ffefd5" | . | | bgcolor="#ffefd5" | . | ||
|- | |- | ||
| BRIXTON-DEVERILL | | rowspan="2" | BRIXTON-DEVERILL <br> | ||
| Brixton-Deverill | | Brixton-Deverill | ||
| . | | . | ||
| Line 203: | Line 203: | ||
| . | | . | ||
| bgcolor="#ffefd5" | . | | bgcolor="#ffefd5" | . | ||
|- | |||
| colspan="7" | NOTE: A 1791 alphabetized list of inhabitants at 942.31 X29m pt.2<br> | |||
|- | |- | ||
| BROAD BLUNSDON | | BROAD BLUNSDON | ||
| Line 249: | Line 251: | ||
| bgcolor="#ffefd5" | . | | bgcolor="#ffefd5" | . | ||
|- | |- | ||
| BROMHAM | | rowspan="2" | BROMHAM <br> | ||
| Bromham | | Bromham | ||
| . | | . | ||
| Line 257: | Line 259: | ||
| . | | . | ||
| bgcolor="#ffefd5" | . | | bgcolor="#ffefd5" | . | ||
|- | |||
| colspan="7" | NOTE: A 1831 alphabetized list of inhabitants at 942.31 X29m pt.2<br> | |||
|- | |- | ||
| BROUGHTON-GIFFORD | | BROUGHTON-GIFFORD | ||
| Line 278: | Line 282: | ||
| bgcolor="#ffefd5" | . | | bgcolor="#ffefd5" | . | ||
|- | |- | ||
| BULKINGTON | | rowspan="2" | BULKINGTON <br> | ||
| Bulkington | | Bulkington | ||
| . | | . | ||
| Line 286: | Line 290: | ||
| . | | . | ||
| bgcolor="#ffefd5" | . | | bgcolor="#ffefd5" | . | ||
|- | |||
| colspan="7" | NOTE: A 1801 alphabetized list of inhabitants at 942.31 X29m pt.2<br> | |||
|- | |- | ||
| BURBAGE | | BURBAGE | ||
edits