136
edits
m (Text replace - "[[Overijssel|" to "[[Overijssel Genealogy|") |
No edit summary |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
◄ [[Overijssel Genealogy|Overijssel Page]] | ◄ [[Overijssel Genealogy|Overijssel Page]] | ||
{| width="400" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|- | |||
| Municipality | |||
| Main Places Covered | |||
|- | |||
| Almelo | |||
| Aadorp, Bornerbroek,Mariaparochie | |||
|- | |||
| Borne | |||
| Borne | |||
|- | |||
| Dalfsen | |||
| Dalfsen,Lemelerveld,Nieuwleusen | |||
|- | |||
| Deventer | |||
| Bathmen,Colmschate,Deventer,Diepenveen,Schalkhaar | |||
|- | |||
| Dinkelland | |||
| Denekamp,Ootmarsum,Weerselo | |||
|- | |||
| Enschede | |||
| Enschede,Glanerbrug | |||
|- | |||
| Haaksbergen | |||
| Haaksbergen | |||
|- | |||
| Hardenberg | |||
| Dedemsvaart,Hardenberg | |||
|- | |||
| Hellendoorn | |||
| Hellendoorn,Nijverdal | |||
|- | |||
| Hengelo | |||
| Hengelo,Beckum | |||
|- | |||
| Hof van Twente | |||
| Delden,Goor,Markelo | |||
|- | |||
| Kampen | |||
| Kampen | |||
|- | |||
| Losser | |||
| De Lutte,Losser,Overdinkel | |||
|- | |||
| Oldenzaal | |||
| Oldenzaal | |||
|- | |||
| Olst-Wijhe | |||
| Boskamp,Olst,Wesepe,Wijhe | |||
|- | |||
| Ommen | |||
| Emsland,Lemele,Ommen,Ommerbosch,Rotbrink | |||
|- | |||
| Raalte | |||
| Heino,Raalte | |||
|- | |||
| Rijssen-Holten | |||
| Holten,Rijssen | |||
|- | |||
| Staphorst | |||
| IJhorst,Rouveen,Staphorst | |||
|- | |||
| Steenwijkerland | |||
| Steenwijk | |||
|- | |||
| Tubbergen | |||
| Aalbergen,Geesteren,Harbrinkhoek,Langeveen,Reutem,Tubbergen | |||
|- | |||
| Twenterand | |||
| Den Ham,Vriezenveen,Vroomshoop,Westerhaar-Vriezenveensewijk | |||
|- | |||
| Wierden | |||
| Enter | |||
|- | |||
| Zwartewaterland | |||
| Genemuiden,Hasselt,Zwartsluis | |||
|- | |||
| Zwolle | |||
| Zwolle,Assendorp,Diezerpoort,Holtenbroek,Stadshagen | |||
|} | |||
<br> | |||
*Borne | *Borne | ||
| Line 99: | Line 178: | ||
Cellemuiden · De Velde · Genemuiden · Hasselt, Overijssel · Kamperzeedijk-Oost and Kamperzeedijk-West · Kievitsnest · Mastenbroek · Zwartewatersklooster · Zwartsluis | Cellemuiden · De Velde · Genemuiden · Hasselt, Overijssel · Kamperzeedijk-Oost and Kamperzeedijk-West · Kievitsnest · Mastenbroek · Zwartewatersklooster · Zwartsluis | ||
<br> | |||
[[Category:Netherlands]] | [[Category:Netherlands]] | ||
edits