73,385
edits
(Santa Fe RR link) |
(reorganize) |
||
| Line 17: | Line 17: | ||
|- | |- | ||
| align="center" width="9%" | 1881 | | align="center" width="9%" | 1881 | ||
| Texas Pacific + Southern Pacific | | [[Atchison, Topeka, and Santa Fe Railway|Atchison, Topeka, & Santa Fe]] + Southern Pacific | ||
| Chicago, IL - Los Angeles, CA | |||
| Deming, NM | |||
|- | |||
| align="center" width="9%" | 1881 | |||
| Texas and Pacific + Southern Pacific | |||
| St. Louis, MO - Los Angeles, CA | | St. Louis, MO - Los Angeles, CA | ||
| Sierra Blanca, TX | | Sierra Blanca, TX | ||
|- | |- | ||
| align="center" width="9%" | 1883 | | align="center" width="9%" | 1883 | ||
edits