0
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 387: | Line 387: | ||
== State Censuses == | == State Censuses == | ||
<br> | |||
{| cellspacing="1" cellpadding="1" width="200" border="1" | |||
|- | |||
| '''COUNTY''' | |||
| 1825 | |||
| 1835 | |||
| 1845 | |||
| 1855 | |||
| 1865 | |||
| 1875 | |||
| 1885 | |||
| 1892 | |||
| 1905 | |||
| 1915 | |||
| 1925 | |||
|- | |||
| Albany | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Allegany | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Bronx | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Broome | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Cattaraugus | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Cayuga | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |||
edits