Jump to content

Lydden, Kent, England Genealogy: Difference between revisions

pr search box
(pr search box)
(pr search box)
Line 32: Line 32:


{| width="383" cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 100%"
{| width="383" cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 100%"
|-
| bgcolor="#ffffff" align="left" colspan="6" | '''FMP''' = [http://www.findmypast.co.uk/search/parish-records/baptisms?tab=1 FindMyPast - (£)]<ref>[http://www.findmypast.co.uk/cms/fmp/pdf/canterbury-baptisms.pdf 'Canterbury baptism records coverage'], ''Find My Past,'' accessed 11 November 2013.</ref>
|-
|-
| bgcolor="#ffffff" align="left" colspan="6" | '''FREG''' = [http://www.freereg.org.uk/ FreeREG - free]<ref>[http://www.freereg.org.uk/parishes/ken.htm 'Kent Coverage'], ''FreeREG,'' accessed 6 November 2013.</ref>
| bgcolor="#ffffff" align="left" colspan="6" | '''FREG''' = [http://www.freereg.org.uk/ FreeREG - free]<ref>[http://www.freereg.org.uk/parishes/ken.htm 'Kent Coverage'], ''FreeREG,'' accessed 6 November 2013.</ref>
Line 52: Line 54:
| bgcolor="#ccffff" | Indexes  
| bgcolor="#ccffff" | Indexes  
| bgcolor="#ccffff" | Images
| bgcolor="#ccffff" | Images
|-
| bgcolor="#ffffcc" | '''FMP'''
| bgcolor="#ffcccc" | [http://www.findmypast.co.uk/search/parish-records/baptisms?tab=1 '''1540-1911''']
| bgcolor="#ffcccc" | [http://www.findmypast.co.uk/search/parish-records/baptisms?tab=1 '''1540-1911''']
| bgcolor="#ccffcc" |
| bgcolor="#ccffcc" | <br>
| bgcolor="#ccffff" |
| bgcolor="#ccffff" | <br>
|-
|-
| bgcolor="#ffffcc" | '''FREG'''  
| bgcolor="#ffffcc" | '''FREG'''  
407,336

edits