407,336
edits
SandraShupe (talk | contribs) (add info in links) |
(adopted Aldingham table model) |
||
| Line 13: | Line 13: | ||
==== Church records ==== | ==== Church records ==== | ||
{| width="100%" cellspacing="1" cellpadding="1" border=" | {| width="100%" cellspacing="1" cellpadding="1" border="3" | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#ffffff" align="left" colspan="6" | '''AC = '''[http://www.ancestry.co.uk Ancestry.co.uk] (£) | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#ffffff" align="left" colspan="6" | '''FS = '''[http://familysearch.org FamilySearch.org] | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#ffffff" align="left" colspan="6" | '''JMI = '''[http://joinermarriageindex.co.uk/marriage-records/search JoinerMarriageIndex.co.uk] (£) | ||
| | |} | ||
| | |||
{| width="503" cellspacing="1" cellpadding="1" border="5" | |||
|- | |- | ||
! bgcolor="#ffffcc" align="center" colspan="7" scope="col" | '''METHLEY PARISH (1559) Online Records''' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#ffffcc" | <br> | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#ffcccc" colspan="2" | <center>'''''Baptisms'''''</center> | ||
| bgcolor="#ccffcc" colspan="2" | <center>'''''Marriages'''''</center> | |||
| bgcolor="#ccffff" colspan="2" | <center>'''''Burials'''''</center> | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#ffffcc" | <br> | ||
| bgcolor="#ffcccc" | Indexes | |||
| bgcolor="#ffcccc" | Images | |||
| bgcolor="#ccffcc" | Indexes | |||
| bgcolor="#ccffcc" | Images | |||
| bgcolor="#ccffff" | Indexes | |||
| bgcolor="#ccffff" | Images | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#ffffcc" | '''AC''' | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#ffcccc" | [http://search.ancestry.co.uk/ '''1754-1909'''] | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#ffcccc" | [http://search.ancestry.co.uk/ '''1754-1909'''] | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#ccffcc" | [http://search.ancestry.co.uk/ '''1754-1935'''] | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#ccffcc" | [http://search.ancestry.co.uk/ '''1754-1935'''] | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#ccffff" | [http://search.ancestry.co.uk/ '''1754-1949'''] | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#ccffff" | [http://search.ancestry.co.uk/ '''1754-1949'''] | ||
|- | |||
| bgcolor="#ffffcc" | '''FS''' | |||
| bgcolor="#ffcccc" | [http://familysearch.org '''1560-1845'''] | |||
| bgcolor="#ffcccc" | None | |||
| bgcolor="#ccffcc" | [http://familysearch.org '''1559-1837'''] | |||
| bgcolor="#ccffcc" | None | |||
| bgcolor="#ccffff" | Add | |||
| bgcolor="#ccffff" | None | |||
|- | |||
| bgcolor="#ffffcc" | '''JMI''' | |||
| bgcolor="#ffcccc" | None | |||
| bgcolor="#ffcccc" | None | |||
| bgcolor="#ccffcc" | [http://joinermarriageindex.co.uk/marriage-records/search/ '''1559-1836'''] | |||
| bgcolor="#ccffcc" | None | |||
| bgcolor="#ccffff" | None | |||
| bgcolor="#ccffff" | None | |||
|} | |} | ||
edits