Reviewer, editor
1,317
edits
(→Aramaic months used in the Levant: added hijri months) |
(→General Word List: added more words) |
||
| Line 484: | Line 484: | ||
|<big>رُؤوس مًسْقَط</big> | |<big>رُؤوس مًسْقَط</big> | ||
|ruʾūs masqaṭ | |ruʾūs masqaṭ | ||
|- | |||
|street | |||
|<big>شارِع</big> | |||
|shāriʿ | |||
|<big>شوارِع</big> | |||
|shawāriʿ | |||
|- | |- | ||
|village | |village | ||