Estonian Genealogical Word List: Difference between revisions

added the months
(added the months)
 
(15 intermediate revisions by one other user not shown)
Line 6: Line 6:
| link5=[[Estonian Genealogical Word List|Estonian Genealogical Word List]]
| link5=[[Estonian Genealogical Word List|Estonian Genealogical Word List]]
}}  
}}  
==Months==
{| width="25%" border="0"
|-
| width="25%" |'''English'''
| width="25%" |'''Estonian'''
|-
|January
|jaanuar
|-
|February
|veebruar
|-
|March
|märts
|-
|April
|aprill
|-
|May
|mai
|-
|June
|juuni
|-
|July
|juuli
|-
|August
|august
|-
|September
|september
|-
|October
|oktoober
|-
|November
|november
|-
|December
|detsember
|}


==General Word List==
==General Word List==
Line 67: Line 109:
|-
|-
| apteek  ||  drugstore
| apteek  ||  drugstore
|-
| ärakiri || copy, transcript
|-
|-
| ärasõlt  ||  departure
| ärasõlt  ||  departure
Line 176: Line 220:
|-
|-
| Eesti Vabariik  ||  Republic of Estonia
| Eesti Vabariik  ||  Republic of Estonia
|-
| ees nimed || first names
|-
|-
| ehitaja  ||  builder     
| ehitaja  ||  builder     
Line 186: Line 232:
|-
|-
| ehitus  ||  construction
| ehitus  ||  construction
|-
| ehk || could be, or
|-
|-
| ei  ||  no
| ei  ||  no
Line 212: Line 260:
|-
|-
| elu  || life  
| elu  || life  
|-
| elukutse || occupation
|-
| elus || living, alive
|-
| eluskutuseline tegevus || occupation
|-
| ema || mother
|-
|-
| erus  ||  retired
| erus  ||  retired
Line 327: Line 383:
| ida  ||  east
| ida  ||  east
|-
|-
| iga  ||  every, any
| iga  ||  every, any, each
|-
|-
| iga-aastane  ||  annual   
| iga-aastane  ||  annual   
Line 346: Line 402:
|-
|-
| imik || infant  
| imik || infant  
|-
| isa || father
|-
|-
| isik  ||  person
| isik  ||  person
Line 426: Line 484:
|-
|-
| kael  ||  neck
| kael  ||  neck
|-
| käesolev || at hand
|-
|-
| kagu ||  south-east
| kagu ||  south-east
Line 497: Line 557:
|-
|-
| kaup  || goods  
| kaup  || goods  
|-
| kes || who
|-
|-
| kihelkond  ||  parish  
| kihelkond  ||  parish  
|-
|-
| kihlatud  ||  engaged
| kihlatud  ||  engaged
|-
| kihlatute isade nimed  ||  engaged couple's parents' names
|-
|-
| kihluma  || become engaged
| kihluma  || become engaged
Line 546: Line 610:
| kodumaa  ||  native country  
| kodumaa  ||  native country  
|-
|-
| kogudus  ||  community
| kogudus  ||  community, parish, congregation
|-
| kogudus  || parish, congregation  
|-
|-
| kõhn  ||  thin
| kõhn  ||  thin
Line 614: Line 676:
|-
|-
| külmuma  ||  freeze  
| külmuma  ||  freeze  
|-
| kumb || which
|-
|-
| kümme  ||  ten  
| kümme  ||  ten  
Line 634: Line 698:
|-
|-
| kurk  ||  throat
| kurk  ||  throat
|-
| kus || where
|-
|-
| küsima || ask
| küsima || ask
Line 647: Line 713:
| kuukiri || monthly  
| kuukiri || monthly  
|-
|-
| kuulutatud  ||  banns  
| kuulutatud  ||  banns, announced
|-
|-
| kuum  ||  hot
| kuum  ||  hot
Line 690: Line 756:
|-
|-
| lahti  ||  open  
| lahti  ||  open  
|-
| lahutatud  ||  divorced
|-
|-
| lahutus  ||  divorce
| lahutus  ||  divorce
Line 696: Line 764:
|-
|-
| laps  ||  child
| laps  ||  child
|-
| lapse  ||  children
|-
|-
| lapselaps || grandchild  
| lapselaps || grandchild  
Line 712: Line 782:
|-
|-
| laulatama  ||  wed
| laulatama  ||  wed
|-
| laulatanud || married (performed marriage ceremony)
|-
|-
| laulatatud || married  
| laulatatud || married  
|-
| laulatatute || spouses
|-
|-
| laulatus  ||  wedding  
| laulatus  ||  wedding  
Line 728: Line 802:
|-
|-
| lennuk  ||  airplane
| lennuk  ||  airplane
|-
| lesk || widowed
|-
|-
| liiduvabariik  ||  union republic
| liiduvabariik  ||  union republic
Line 784: Line 860:
|-
|-
| maaomanik  ||  land owner  
| maaomanik  ||  land owner  
|-
| maetakse || buried (when)
|-
|-
| mägi  ||  mountain
| mägi  ||  mountain
Line 858: Line 936:
|-
|-
| mets || forest  
| mets || forest  
|-
| millal || when
|-
|-
| minia || daughter-in-law  
| minia || daughter-in-law  
Line 870: Line 950:
|-
|-
| mölder  ||  miller  
| mölder  ||  miller  
|-
| mõlemate || both
|-
|-
| mööbel  ||  furniture
| mööbel  ||  furniture
Line 942: Line 1,024:
|-
|-
| näpp  ||  finger  
| näpp  ||  finger  
|-
| neist || of them
|-
|-
| neli  ||  four  
| neli  ||  four  
|-
| nende || their
|-
|-
| niitma  ||  mow
| niitma  ||  mow
|-
| nimed || names
|-
|-
| nimepäev || name - day  
| nimepäev || name - day  
|-
|-
| nimetus  ||  name
| nimetus  ||  name
|-
| nimi || name
|-
|-
| nina || nose  
| nina || nose  
|-
| ning || also
|-
|-
| nisu  ||  wheat
| nisu  ||  wheat
Line 980: Line 1,072:
|-
|-
| nuhtlus || punishment  
| nuhtlus || punishment  
|-
| nummer || index, enumerate, number
|-
|-
| nüüd || now, at present
| nüüd || now, at present
Line 1,020: Line 1,114:
|-
|-
| õnnistus  ||  blessing
| õnnistus  ||  blessing
|-
| on tehtud || completed, done
|-
|-
| öö  ||  night
| öö  ||  night
Line 1,030: Line 1,126:
|-
|-
| ööpäev ||  day, day and night  
| ööpäev ||  day, day and night  
|-
| õpetaja || teacher
|-
|-
| õpetlane  ||  scholar
| õpetlane  ||  scholar
Line 1,056: Line 1,154:
|-
|-
| paber ||  paper  
| paber ||  paper  
|-
| päev || day
|-
|-
| päevakava  ||  schedule  
| päevakava  ||  schedule  
|-
| päeval || on the day
|-
|-
| päevaleht  ||  daily  
| päevaleht  ||  daily  
Line 1,099: Line 1,201:
| peenleib  ||  rye bread
| peenleib  ||  rye bread
|-
|-
| perekonnanimi || surname  
| peigmees || groom
|-
| perekonnanimi, perekonna nimi || surname  
|-
| perekonnaseisu || personal status
|-
|-
| perkond || family  
| perkond || family  
|-
|-
|Pernau
| perkondlik seis || marital status
|a former name for the city of Pärnu
|-
| Pernau || a former name for the city of Pärnu
|-
|-
| personaalraamat || personal book (similar to a family register)
| personaalraamat || personal book (similar to a family register)
Line 1,117: Line 1,224:
|-
|-
| poeg  ||  son  
| poeg  ||  son  
|-
| poeg lapsed  ||  male child
|-
|-
| põetama  ||  nurse
| põetama  ||  nurse
|-
| põhjal || sworn, reason
|-
|-
| põhjamaine || northern
| põhjamaine || northern
|-
|-
| poiss  ||  boy  
| poiss  ||  boy  
|-
| poisslaps  ||  boy child
|-
|-
| poissmees  ||  bachelor
| poissmees  ||  bachelor
Line 1,147: Line 1,260:
|-
|-
| proua || lady, Mrs., madam
| proua || lady, Mrs., madam
|-
| pruut || bride
|-
|-
| Püha Vaimu Kirik || Holy Ghost Church
| Püha Vaimu Kirik || Holy Ghost Church
Line 1,213: Line 1,328:
|-
|-
| rikas  ||  rich
| rikas  ||  rich
|-
| ristida || to baptize
|-
| ristida tooja || person bringing baptismal candidate
|-
|-
| ristiema || godmother  
| ristiema || godmother  
Line 1,222: Line 1,341:
| ristima || to christen, baptize
| ristima || to christen, baptize
|-
|-
| ristiusk  ||  Christianity  
| ristiti || baptized
|-
| ristitud || christened, baptized
|-
| ristiusk  ||  Christianity  
|-
|-
| rohkem  ||  more
| rohkem  ||  more
Line 1,260: Line 1,383:
|-
|-
| saabumine  ||  arrival  
| saabumine  ||  arrival  
|-
| saadetud || sent
|-
|-
| saar  ||  island
| saar  ||  island
Line 1,310: Line 1,435:
| sugupuu  || pedigree, family tree  
| sugupuu  || pedigree, family tree  
|-
|-
| suguvõsa  || family
| suguvõsa  || family
|-
|-
| suhkur || sugar  
| suhkur || sugar  
|-
|-
| sünd  || birth  
| sünd  || birth  
|-
| sündima || be born
|-
| sündimise || birth
|-
| sündimise koht || birth place
|-
| sündinu on #_ ema laps || birth order of child born to mother
|-
|-
| sündima  || be born
| sündinud, sünndinud || born
|-
|-
| sündinud ja ristitud || born and baptized
| sündinud ja ristitud || born and baptized
Line 1,322: Line 1,455:
| sünniaeg || date of birth  
| sünniaeg || date of birth  
|-
|-
| sünnid || baptized
| sünnid || baptized
|-
|-
| sünnid, laulatatud ja surmad || births, marriages and deaths
| sünnid, laulatatud ja surmad || births, marriages and deaths
|-
|-
| sünnikoht || birth-place  
| sünnikoht || birth-place  
Line 1,331: Line 1,464:
|-
|-
| sünnipärene ||  inborn, hereditary  
| sünnipärene ||  inborn, hereditary  
|-
| sünniregister || birth register
|-
|-
| sünnitama  ||  give birth  
| sünnitama  ||  give birth  
Line 1,337: Line 1,472:
|-
|-
| suremus  ||  mortality
| suremus  ||  mortality
|-
| suri || died
|-
|-
| surm || death  
| surm || death  
Line 1,343: Line 1,480:
|-
|-
| surmakuulutus || obituary  
| surmakuulutus || obituary  
|-
| surmaregister || death register, death record
|-
|-
| surmatunnistus  ||  certificate of death  
| surmatunnistus  ||  certificate of death  
|-
| surma põhjus || cause of death
|-
|-
| surnad  ||  deceased
| surnad  ||  deceased
|-
| surnud ristimata || died without baptism
|-
| surnult sündinud || born dead
|-
|-
| suue || mouth
| suue || mouth
Line 1,359: Line 1,504:
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
! Estonian !! English
! Estonian !! English
|-
| tahendused || remarks, notes
|-
|-
|Taani
|Taani
Line 1,397: Line 1,544:
|-
|-
| tark  ||  wise
| tark  ||  wise
|-
| teadaande || notification
|-
| teadaandja || person notifying
|-
|-
| teadlane || scientist  
| teadlane || scientist  
Line 1,407: Line 1,558:
|-
|-
| tehas  ||  factory
| tehas  ||  factory
|-
| tema || his, her, it
|-
|-
| tere || good day, hello  
| tere || good day, hello  
Line 1,425: Line 1,578:
|-
|-
| tõde || truth  
| tõde || truth  
|-
| tõendusel || testimony
|-
|-
| toidukaart  ||  menu
| toidukaart  ||  menu
Line 1,457: Line 1,612:
|-
|-
| tüdruk  ||  girl
| tüdruk  ||  girl
|-
| tuhat || thousand
|-
|-
| tulek  ||  coming  
| tulek  ||  coming  
Line 1,465: Line 1,622:
|-
|-
| tuletorn ||  lighthouse
| tuletorn ||  lighthouse
|-
| tund || time, hour
|-
| tunnistaja || witness
|-
|-
| turg  ||  market
| turg  ||  market
Line 1,470: Line 1,631:
| tütar || daughter  
| tütar || daughter  
|-
|-
| tütar laps  || girl  
| tütar laps, tütarlaps || girl, girl child
|-
| tütarlapsed || girl children
|-
|-
| tuul  ||  wind
| tuul  ||  wind
Line 1,483: Line 1,646:
|-
|-
| üheksa  ||  nine
| üheksa  ||  nine
|-
| üheksasada  ||  nine hundred
|-
|-
| uitama || wander  
| uitama || wander  
|-
|-
| üks  ||  one
| üks  ||  one
|-
| üksikut  || single
|-
| üleüldised || special
|-
|-
| umbrik || envelope
| umbrik || envelope
Line 1,499: Line 1,668:
|-
|-
| usund  ||  religion  
| usund  ||  religion  
|-
| usutunnistus || faith, religion
|-
|-
| uudis  ||  news  
| uudis  ||  news  
Line 1,529: Line 1,700:
|-
|-
| vabastama  ||  free
| vabastama  ||  free
|-
| vaderite || godparents
|-
| väljapool abielu sündinud || born out of wedlock
|-
|-
|Valk / Walk
|Valk / Walk
Line 1,590: Line 1,765:
|-
|-
| vanem || older; elder  
| vanem || older; elder  
|-
| vanemate || parents
|-
| vanemate nimed || parents' names
|-
|-
| vang  ||  prisoner
| vang  ||  prisoner
Line 1,595: Line 1,774:
| vangla || prison
| vangla || prison
|-
|-
| vanus  ||  age
| vanus  ||  age, at the age of
|-
|-
| vapp || coat of arms  
| vapp || coat of arms  
Line 1,627: Line 1,806:
|Vittenstein / Wittenstein
|Vittenstein / Wittenstein
|a former German name for the city of Paide
|a former German name for the city of Paide
|-
| või || or
|-
|-
| võõrasema || stepmother  
| võõrasema || stepmother  
2,603

edits