Reviewer, editor, pagecreator
28,313
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 149: | Line 149: | ||
| [[Helsingborg: Gustaf Adolf parish, Sweden|Helsingborg: Gustaf Adolf]] | | [[Helsingborg: Gustaf Adolf parish, Sweden|Helsingborg: Gustaf Adolf]] | ||
| [[Helsingborg Landsförsamling parish, Sweden|Helsingborg Lands- församling]] | | [[Helsingborg Landsförsamling parish, Sweden|Helsingborg Lands- församling]] | ||
| [[Helsingborg L.D.S. Congregation|Helsingborg L.D.S. Congregation]] | |||
| [[Helsingborg: Maria parish, Sweden|Helsingborg: Maria]] | | [[Helsingborg: Maria parish, Sweden|Helsingborg: Maria]] | ||
| [[Helsingborg: Maria parish, Sweden|Helsingborg Stads- församling]] | | [[Helsingborg: Maria parish, Sweden|Helsingborg Stads- församling]] | ||
|- | |||
| [[Hemmesdynge parish, Sweden|Hemmesdynge]] | | [[Hemmesdynge parish, Sweden|Hemmesdynge]] | ||
| Hemmesjö | | Hemmesjö | ||
| [[Hemmesjö med Tegnaby parish, Sweden|Hemmesjö med Tegnaby]] | | [[Hemmesjö med Tegnaby parish, Sweden|Hemmesjö med Tegnaby]] | ||
| [[Hemse parish, Sweden|Hemse]] | | [[Hemse parish, Sweden|Hemse]] | ||
| [[Hemsjö parish, Sweden|Hemsjö]] | | [[Hemsjö parish, Sweden|Hemsjö]] | ||
|- | |||
| [[Hemsö parish, Sweden|Hemsö]] | | [[Hemsö parish, Sweden|Hemsö]] | ||
| Hene | | Hene | ||
| Herkulsberga | | Herkulsberga | ||
| [[Herrberga parish, Sweden|Herrberga]] | | [[Herrberga parish, Sweden|Herrberga]] | ||
| Herrestad (Göteborg och Bohus) | | Herrestad (Göteborg och Bohus) | ||
|- | |||
| [[Kristianstad: Herrestad parish, Sweden|Herrestad (Kristianstad)]] | | [[Kristianstad: Herrestad parish, Sweden|Herrestad (Kristianstad)]] | ||
| Herrestad (Malmöhus) | | Herrestad (Malmöhus) | ||
| [[Östergötland: Herrestad parish, Sweden|Herrestad (Östergötland)]] | | [[Östergötland: Herrestad parish, Sweden|Herrestad (Östergötland)]] | ||
| [[Herrljunga parish, Sweden|Herrljunga]] | | [[Herrljunga parish, Sweden|Herrljunga]] | ||
| [[Herråkra parish, Sweden|Herråkra]] | | [[Herråkra parish, Sweden|Herråkra]] | ||
|- | |||
| Hesselskog | | Hesselskog | ||
| Hestra | | Hestra | ||
| [[Hidinge parish, Sweden|Hidinge]] | | [[Hidinge parish, Sweden|Hidinge]] | ||
| [[Hietaniemi parish, Sweden|Hietaniemi]] | | [[Hietaniemi parish, Sweden|Hietaniemi]] | ||
| [[Hillared parish, Sweden|Hillared]] | | [[Hillared parish, Sweden|Hillared]] | ||
|- | |||
| [[Hille parish, Sweden|Hille]] | | [[Hille parish, Sweden|Hille]] | ||
| [[Hilleshög parish, Sweden|Hilleshög]] | | [[Hilleshög parish, Sweden|Hilleshög]] | ||
| [[Himmeta parish, Sweden|Himmeta]] | | [[Himmeta parish, Sweden|Himmeta]] | ||
| Hinnekulla | | Hinnekulla | ||
| [[Hinneryd parish, Sweden|Hinneryd]] | | [[Hinneryd parish, Sweden|Hinneryd]] | ||
|- | |||
| [[Hishult parish, Sweden|Hishult]] | | [[Hishult parish, Sweden|Hishult]] | ||
| Hjellby | | Hjellby | ||
| Hjerpås | | Hjerpås | ||
| [[Hjo: Landsförsamling parish, Sweden|Hjo: Lands- församling]] | | [[Hjo: Landsförsamling parish, Sweden|Hjo: Lands- församling]] | ||
| [[Hjo L.D.S. Congregation, Sweden|Hjo L.D.S. Congregation]] | | [[Hjo L.D.S. Congregation, Sweden|Hjo L.D.S. Congregation]] | ||
|- | |||
| [[Hjo: Stadsförsamling parish, Sweden|Hjo: Stads- församling]] | | [[Hjo: Stadsförsamling parish, Sweden|Hjo: Stads- församling]] | ||
| [[Hjorted parish, Sweden|Hjorted]] | | [[Hjorted parish, Sweden|Hjorted]] | ||
| [[Kronoberg: Hjortsberga parish, Sweden|Hjortsberga (Kronoberg)]] | | [[Kronoberg: Hjortsberga parish, Sweden|Hjortsberga (Kronoberg)]] | ||
| [[Blekinge: Hjortsberga parish, Sweden|Hjortsberga (Blekinge)]] | | [[Blekinge: Hjortsberga parish, Sweden|Hjortsberga (Blekinge)]] | ||
| [[Hjortsberga med Kvenneberga parish, Sweden|Hjortsberga med Kvenneberga]] | | [[Hjortsberga med Kvenneberga parish, Sweden|Hjortsberga med Kvenneberga]] | ||
|- | |||
| [[Hjulsjö parish, Sweden|Hjulsjö]] | | [[Hjulsjö parish, Sweden|Hjulsjö]] | ||
| [[Hjälmseryd parish, Sweden|Hjälmseryd]] | | [[Hjälmseryd parish, Sweden|Hjälmseryd]] | ||
| Hjälsjöås | | Hjälsjöås | ||
| [[Hjälsta parish, Sweden|Hjälsta]] | | [[Hjälsta parish, Sweden|Hjälsta]] | ||
| [[Hjälstad parish, Sweden|Hjälstad]] | | [[Hjälstad parish, Sweden|Hjälstad]] | ||
|- | |||
| Hjälstaholms Pastorat | | Hjälstaholms Pastorat | ||
| [[Hjärnarp parish, Sweden|Hjärnarp]] | | [[Hjärnarp parish, Sweden|Hjärnarp]] | ||
| Hjärnskog | | Hjärnskog | ||
| Hjärpås | | Hjärpås | ||
| [[Hjärsås parish, Sweden|Hjärsås]] | | [[Hjärsås parish, Sweden|Hjärsås]] | ||
|- | |||
| [[Hjärtlanda parish, Sweden|Hjärtlanda]] | | [[Hjärtlanda parish, Sweden|Hjärtlanda]] | ||
| [[Hjärtum parish, Sweden|Hjärtum]] | | [[Hjärtum parish, Sweden|Hjärtum]] | ||
| Hoby (Bräkne Härad) | | Hoby (Bräkne Härad) | ||
| Hoby (Östra Hoby) | | Hoby (Östra Hoby) | ||
| Hoby (Västra) | | Hoby (Västra) | ||
|- | |||
| Hofors | | Hofors | ||
| [[Hofterup parish, Sweden|Hofterup]] | | [[Hofterup parish, Sweden|Hofterup]] | ||
| Hogdal (Ytterhogdal, Jämtland) | | Hogdal (Ytterhogdal, Jämtland) | ||
| [[Göteborg och Bohus: Hogdal parish, Sweden|Hogdal (Göteborg och Bohus)]] | | [[Göteborg och Bohus: Hogdal parish, Sweden|Hogdal (Göteborg och Bohus)]] | ||
| Hogdal (Överhogdal, Jämtland) | | Hogdal (Överhogdal, Jämtland) | ||
|- | |||
| [[Hogrän parish, Sweden|Hogrän]] | | [[Hogrän parish, Sweden|Hogrän]] | ||
| [[Hogstad parish, Sweden|Hogstad]] | | [[Hogstad parish, Sweden|Hogstad]] | ||
| [[Hol parish, Sweden|Hol]] | | [[Hol parish, Sweden|Hol]] | ||
| Hollänsk- Reformerta | | Hollänsk- Reformerta | ||
| [[Halland: Holm parish, Sweden|Holm (Halland)]] | | [[Halland: Holm parish, Sweden|Holm (Halland)]] | ||
|- | |||
| [[Västernorrland: Holm parish, Sweden|Holm (Västernorrland)]] | | [[Västernorrland: Holm parish, Sweden|Holm (Västernorrland)]] | ||
| [[Uppsala: Holm parish, Sweden|Holm (Uppsala)]] | | [[Uppsala: Holm parish, Sweden|Holm (Uppsala)]] | ||
| [[Älvsborg: Holm parish, Sweden|Holm (Älvsborg)]] | | [[Älvsborg: Holm parish, Sweden|Holm (Älvsborg)]] | ||
| Holm Björkå Sågverk | | Holm Björkå Sågverk | ||
| Holma | | Holma | ||
|- | |||
| [[Holmby parish, Sweden|Holmby]] | | [[Holmby parish, Sweden|Holmby]] | ||
| [[Holmedal parish, Sweden|Holmedal]] | | [[Holmedal parish, Sweden|Holmedal]] | ||
| [[Holmestad parish, Sweden|Holmestad]] | | [[Holmestad parish, Sweden|Holmestad]] | ||
| Holmkyrkan eller Holm- församlingen | | Holmkyrkan eller Holm- församlingen | ||
| [[Holmsund parish, Sweden|Holmsund]] | | [[Holmsund parish, Sweden|Holmsund]] | ||
|- | |||
| [[Holmön parish, Sweden|Holmön]] | | [[Holmön parish, Sweden|Holmön]] | ||
| [[Holsljunga parish, Sweden|Holsljunga]] | | [[Holsljunga parish, Sweden|Holsljunga]] | ||
| [[Horla parish, Sweden|Horla]] | | [[Horla parish, Sweden|Horla]] | ||
| [[Östergötland: Horn parish, Sweden|Horn (Östergötland)]] | | [[Östergötland: Horn parish, Sweden|Horn (Östergötland)]] | ||
| [[Skaraborg: Horn parish, Sweden|Horn (Skaraborg)]] | | [[Skaraborg: Horn parish, Sweden|Horn (Skaraborg)]] | ||
|- | |||
| [[Hornaryd parish, Sweden|Hornaryd]] | | [[Hornaryd parish, Sweden|Hornaryd]] | ||
| [[Hornborga parish, Sweden|Hornborga]] | | [[Hornborga parish, Sweden|Hornborga]] | ||
| [[Horred parish, Sweden|Horred]] | | [[Horred parish, Sweden|Horred]] | ||
| [[Hortlax parish, Sweden|Hortlax]] | | [[Hortlax parish, Sweden|Hortlax]] | ||
| [[Hosjö parish, Sweden|Hosjö]] | | [[Hosjö parish, Sweden|Hosjö]] | ||
|- | |||
| Hospitals- församling (Härnösand) | | Hospitals- församling (Härnösand) | ||
| Hospitals- församling (Göteborg) | | Hospitals- församling (Göteborg) | ||
| Hospitals- församling (Malmö) | | Hospitals- församling (Malmö) | ||
| Hospitals- församling (Växjö) | | Hospitals- församling (Växjö) | ||
| [[Hossmo parish, Sweden|Hossmo]] | | [[Hossmo parish, Sweden|Hossmo]] | ||
|- | |||
| [[Hotagen parish, Sweden|Hotagen]] | | [[Hotagen parish, Sweden|Hotagen]] | ||
| Hotegen Lapp- församling | | Hotegen Lapp- församling | ||
| [[Kristianstad: Hov parish, Sweden|Hov (Kristianstad)]] | | [[Kristianstad: Hov parish, Sweden|Hov (Kristianstad)]] | ||
| [[Älvsborg: Hov parish, Sweden|Hov (Älvsborg)]] | | [[Älvsborg: Hov parish, Sweden|Hov (Älvsborg)]] | ||
| [[Östergötland: Hov parish, Sweden|Hov (Östergötland)]] | | [[Östergötland: Hov parish, Sweden|Hov (Östergötland)]] | ||
|- | |||
| [[Hova parish, Sweden|Hova]] | | [[Hova parish, Sweden|Hova]] | ||
| [[Hovby parish, Sweden|Hovby]] | | [[Hovby parish, Sweden|Hovby]] | ||
| Hovby (Östra) | | Hovby (Östra) | ||
| [[Stockholm: Hovförsamlingen|Hovförsamlingen]] | | [[Stockholm: Hovförsamlingen|Hovförsamlingen]] | ||
| [[Hovmantorp parish, Sweden|Hovmantorp]] | | [[Hovmantorp parish, Sweden|Hovmantorp]] | ||
|- | |||
| [[Hovsta parish, Sweden|Hovsta]] | | [[Hovsta parish, Sweden|Hovsta]] | ||
| [[Huaröd parish, Sweden|Huaröd]] | | [[Huaröd parish, Sweden|Huaröd]] | ||
| [[Hubbo parish, Sweden|Hubbo]] | | [[Hubbo parish, Sweden|Hubbo]] | ||
| Huddinge (Stockholm) | | Huddinge (Stockholm) | ||
| Huddinge (Västmanland) | | Huddinge (Västmanland) | ||
|- | |||
| [[Huddunge parish, Sweden|Huddunge]] | | [[Huddunge parish, Sweden|Huddunge]] | ||
| [[Hudene parish, Sweden|Hudene]] | | [[Hudene parish, Sweden|Hudene]] | ||
| [[Hudiksvall parish, Sweden|Hudiksvall]] | | [[Hudiksvall parish, Sweden|Hudiksvall]] | ||
| [[Huggenäs parish, Sweden|Huggenäs]] | | [[Huggenäs parish, Sweden|Huggenäs]] | ||
| [[Hulared parish, Sweden|Hulared]] | | [[Hulared parish, Sweden|Hulared]] | ||
|- | |||
| Hullsjö | | Hullsjö | ||
| Hullaryd | | Hullaryd | ||
| [[Hult parish, Sweden|Hult]] | | [[Hult parish, Sweden|Hult]] | ||
| [[Hulterstad parish, Sweden|Hulterstad]] | | [[Hulterstad parish, Sweden|Hulterstad]] | ||
| Hultsfred | | Hultsfred | ||
|- | |||
| [[Hultsjö parish, Sweden|Hultsjö]] | | [[Hultsjö parish, Sweden|Hultsjö]] | ||
| [[Humla parish, Sweden|Humla]] | | [[Humla parish, Sweden|Humla]] | ||
| Humlarp | | Humlarp | ||
| [[Hunnebostrand parish, Sweden|Hunnebostrand]] | | [[Hunnebostrand parish, Sweden|Hunnebostrand]] | ||
| Hunnekulla | | Hunnekulla | ||
|- | |||
| [[Hunnestad parish, Sweden|Hunnestad]] | | [[Hunnestad parish, Sweden|Hunnestad]] | ||
| Hurud | | Hurud | ||
| [[Hurva parish, Sweden|Hurva]] | | [[Hurva parish, Sweden|Hurva]] | ||
| [[Husaby parish, Sweden|Husaby]] | | [[Husaby parish, Sweden|Husaby]] | ||
| Husaby Aspö | | Husaby Aspö | ||
|- | |||
| Husaby Enhörna | | Husaby Enhörna | ||
| Husaby Gismark | | Husaby Gismark | ||
| Husabytrögd | | Husabytrögd | ||
| Husaby-Ärnavi | | Husaby-Ärnavi | ||
| Husby-Aspvid | | Husby-Aspvid | ||
|- | |||
| Husby-Byringe | | Husby-Byringe | ||
| Husby-Lyhundra | | Husby-Lyhundra | ||
| [[Husby-Långhundra parish, Sweden|Husby-Långhundra]] | | [[Husby-Långhundra parish, Sweden|Husby-Långhundra]] | ||
| [[Husby-Oppunda parish, Sweden|Husby-Oppunda]] | | [[Husby-Oppunda parish, Sweden|Husby-Oppunda]] | ||
| [[Husby-Rekarne parish, Sweden|Husby-Rekarne]] | | [[Husby-Rekarne parish, Sweden|Husby-Rekarne]] | ||
|- | |||
| Husby-Sjuhundra | | Husby-Sjuhundra | ||
| [[Husby- Sjutolft parish, Sweden|Husby- Sjutolft]] | | [[Husby- Sjutolft parish, Sweden|Husby- Sjutolft]] | ||
| Husby (Trögds Härad) | | Husby (Trögds Härad) | ||
| [[Husby- Ärlinghundra parish, Sweden|Husby- Ärlinghundra]] | | [[Husby- Ärlinghundra parish, Sweden|Husby- Ärlinghundra]] | ||
| Husby (Östra) | | Husby (Östra) | ||
|- | |||
| Husby (Västra) | | Husby (Västra) | ||
| [[Husie parish, Sweden|Husie]] | | [[Husie parish, Sweden|Husie]] | ||
| [[Huskvarna parish, Sweden|Huskvarna]] | | [[Huskvarna parish, Sweden|Huskvarna]] | ||
| Huså Bruks Kapell- församling | | Huså Bruks Kapell- församling | ||
| Hvalstad | | Hvalstad | ||
|- | |||
| [[Hyby parish, Sweden|Hyby]] | | [[Hyby parish, Sweden|Hyby]] | ||
| [[Hycklinge parish, Sweden|Hycklinge]] | | [[Hycklinge parish, Sweden|Hycklinge]] | ||
| [[Hylletofta parish, Sweden|Hylletofta]] | | [[Hylletofta parish, Sweden|Hylletofta]] | ||
| [[Hyllie parish, Sweden|Hyllie]] | | [[Hyllie parish, Sweden|Hyllie]] | ||
| Hylte | | Hylte | ||
|- | |||
| [[Hyltinge parish, Sweden|Hyltinge]] | | [[Hyltinge parish, Sweden|Hyltinge]] | ||
| [[Hyringa parish, Sweden|Hyringa]] | | [[Hyringa parish, Sweden|Hyringa]] | ||
| [[Hyssna parish, Sweden|Hyssna]] | | [[Hyssna parish, Sweden|Hyssna]] | ||
| [[Håbo-Tibble parish, Sweden|Håbo-Tibble]] | | [[Håbo-Tibble parish, Sweden|Håbo-Tibble]] | ||
| [[Håbol parish, Sweden|Håbol]] | | [[Håbol parish, Sweden|Håbol]] | ||
|- | |||
| [[Håby parish, Sweden|Håby]] | | [[Håby parish, Sweden|Håby]] | ||
| [[Håcksvik parish, Sweden|Håcksvik]] | | [[Håcksvik parish, Sweden|Håcksvik]] | ||
| [[Håkantorp parish, Sweden|Håkantorp]] | | [[Håkantorp parish, Sweden|Håkantorp]] | ||
| [[Hålanda parish, Sweden|Hålanda]] | | [[Hålanda parish, Sweden|Hålanda]] | ||
| [[Håle parish, Sweden|Håle]] | | [[Håle parish, Sweden|Håle]] | ||
|- | |||
| Håle-Täng | | Håle-Täng | ||
| [[Hållnäs parish, Sweden|Hållnäs]] | | [[Hållnäs parish, Sweden|Hållnäs]] | ||
| [[Hålta parish, Sweden|Hålta]] | | [[Hålta parish, Sweden|Hålta]] | ||
| Hånger (Skaraborg) | | Hånger (Skaraborg) | ||
| [[Jönköping: Hånger parish, Sweden|Hånger (Jönköping)]] | | [[Jönköping: Hånger parish, Sweden|Hånger (Jönköping)]] | ||
|- | |||
| [[Hångsdala parish, Sweden|Hångsdala]] | | [[Hångsdala parish, Sweden|Hångsdala]] | ||
| [[Håsjö parish, Sweden|Håsjö]] | | [[Håsjö parish, Sweden|Håsjö]] | ||
| [[Håslöv parish, Sweden|Håslöv]] | | [[Håslöv parish, Sweden|Håslöv]] | ||
| [[Håstad parish, Sweden|Håstad]] | | [[Håstad parish, Sweden|Håstad]] | ||
| [[Håtuna parish, Sweden|Håtuna]] | | [[Håtuna parish, Sweden|Håtuna]] | ||
|- | |||
| [[Hägerstad parish, Sweden|Hägerstad]] | | [[Hägerstad parish, Sweden|Hägerstad]] | ||
| Hägersten | | Hägersten | ||
| [[Häggdånger parish, Sweden|Häggdånger]] | | [[Häggdånger parish, Sweden|Häggdånger]] | ||
| [[Häggeby parish, Sweden|Häggeby]] | | [[Häggeby parish, Sweden|Häggeby]] | ||
| Häggenås | | Häggenås | ||
|- | |||
| Häggenäs | | Häggenäs | ||
| [[Häggesled parish, Sweden|Häggesled]] | | [[Häggesled parish, Sweden|Häggesled]] | ||
| Häggum | | Häggum | ||
| Häglinge | | Häglinge | ||
| Hällaryd | | Hällaryd | ||
|- | |||
| Hällby | | Hällby | ||
| Hälleberga | | Hälleberga | ||
| Hällefors | | Hällefors | ||
| Hällesjö | | Hällesjö | ||
| Hällestad (Östergötland) | | Hällestad (Östergötland) | ||
|- | |||
| Hällestad (Älvsborg) | | Hällestad (Älvsborg) | ||
| Hällestad (Malmöhus) | | Hällestad (Malmöhus) | ||
| Hällstad | | Hällstad | ||
| Hällum | | Hällum | ||
| Hälsingborg Filborna | | Hälsingborg Filborna | ||
|- | |||
| [[Helsingborg Garnisonsförsamling parish, Sweden|Hälsingborg Garnisons- församling]] | | [[Helsingborg Garnisonsförsamling parish, Sweden|Hälsingborg Garnisons- församling]] | ||
| [[Helsingborg: Gustaf Adolf parish, Sweden|Hälsingborg Gustav Adolf]] | | [[Helsingborg: Gustaf Adolf parish, Sweden|Hälsingborg Gustav Adolf]] | ||
| [[Helsingborg Landsförsamling parish, Sweden|Hälsingborg Lands- församling]] | | [[Helsingborg Landsförsamling parish, Sweden|Hälsingborg Lands- församling]] | ||
| [[Helsingborg L.D.S. Congregation|Hälsingborg L.D.S. Congregation]] | | [[Helsingborg L.D.S. Congregation|Hälsingborg L.D.S. Congregation]] | ||
| [[Helsingborg: Maria parish, Sweden|Hälsingborg Maria]] | | [[Helsingborg: Maria parish, Sweden|Hälsingborg Maria]] | ||
|- | |||
| [[Helsingborg: Maria parish, Sweden|Hälsingborg Stadsförsamling]] | | [[Helsingborg: Maria parish, Sweden|Hälsingborg Stadsförsamling]] | ||
| Hälsingtuna | | Hälsingtuna | ||
| Händene | | Händene | ||
| Härad | | Härad | ||
| Häradshammar | | Häradshammar | ||
|- | |||
| Härberga | | Härberga | ||
| Härene (Kinnefjärdings Härad) | | Härene (Kinnefjärdings Härad) | ||
| Härene (Kullings Härad) | | Härene (Kullings Härad) | ||
| Härja | | Härja | ||
| Härjevad | | Härjevad | ||
|- | |||
| Härkeberga | | Härkeberga | ||
| Härlanda | | Härlanda | ||
| Härlunda (Kronoberg) | | Härlunda (Kronoberg) | ||
| Härlunda (Skaraborg) | | Härlunda (Skaraborg) | ||
| Härlöv | | Härlöv | ||
|- | |||
| Härna | | Härna | ||
| Härnevi | | Härnevi | ||
| Härnö | | Härnö | ||
| [[Härnösand Domkyrkoförsamling parish, Sweden|Härnösand Domkyrko- församling]] | | [[Härnösand Domkyrkoförsamling parish, Sweden|Härnösand Domkyrko- församling]] | ||
| [[Härnösand Hospitalsförsamling parish, Sweden|Härnösand Hospitals- församling]] | | [[Härnösand Hospitalsförsamling parish, Sweden|Härnösand Hospitals- församling]] | ||
|- | |||
| [[Härnösand L.D.S. Congregation, Sweden|Härnösand L.D.S. Congregation ]] | | [[Härnösand L.D.S. Congregation, Sweden|Härnösand L.D.S. Congregation ]] | ||
| [[Härnösand Domkyrkoförsamling parish, Sweden|Härnösand Stads- församling]] | | [[Härnösand Domkyrkoförsamling parish, Sweden|Härnösand Stads- församling]] | ||
| Härryda | | Härryda | ||
| Härslöv | | Härslöv | ||
| Hässelby | | Hässelby | ||
|- | |||
| Hässelskog | | Hässelskog | ||
| Hässjö | | Hässjö | ||
| Hässleby | | Hässleby | ||
| Hässleholm | | Hässleholm | ||
| Hässleholm L.D.S. Congregation | | Hässleholm L.D.S. Congregation | ||
|- | |||
| Hässlunda | | Hässlunda | ||
| Hästholmen | | Hästholmen | ||
| Hästveda | | Hästveda | ||
| Häverö | | Häverö | ||
| Hävla | | Hävla | ||
|- | |||
| Hög (Gävleborg) | | Hög (Gävleborg) | ||
| Hög (Malmöhus) | | Hög (Malmöhus) | ||
| Högalid | | Högalid | ||
| Höganäs | | Höganäs | ||
| Högbo | | Högbo | ||
|- | |||
| Högby (Kalmar) | | Högby (Kalmar) | ||
| Högby (Östergötland) | | Högby (Östergötland) | ||
| Högerud | | Högerud | ||
| Högestad | | Högestad | ||
| Högsbo | | Högsbo | ||
|- | |||
| Högsby | | Högsby | ||
| Högseröd | | Högseröd | ||
| Högsjö | | Högsjö | ||
| Högsrum | | Högsrum | ||
| Högstena | | Högstena | ||
|- | |||
| Högsäter | | Högsäter | ||
| Högvad | | Högvad | ||
| Högås | | Högås | ||
| Höj | | Höj | ||
| Höja | | Höja | ||
|- | |||
| Hökensås | | Hökensås | ||
| Hökerum | | Hökerum | ||
| Hökeshara | | Hökeshara | ||
| Hökhuvud | | Hökhuvud | ||
| Hököpinge | | Hököpinge | ||
|- | |||
| Hölö | | Hölö | ||
| Hömb | | Hömb | ||
| Hör | | Hör | ||
| Höra | | Höra | ||
| Hörby | | Hörby | ||
|- | |||
| Hörby L.D.S. Congregation | | Hörby L.D.S. Congregation | ||
| Höreda | | Höreda | ||
| Hörene | | Hörene | ||
| Hörja | | Hörja | ||
| Hörken | | Hörken | ||
|- | |||
| Hörnefors | | Hörnefors | ||
| Hörnefors- Strömbäcks Bruksförsamling | | Hörnefors- Strömbäcks Bruksförsamling | ||
| Hörröd | | Hörröd | ||
| Hörsne | | Hörsne | ||
| Hörsne med Bara | | Hörsne med Bara | ||
|- | |||
| Hörtofta | | Hörtofta | ||
| Hörup | | Hörup | ||
| Hössna | | Hössna | ||
| Höxeröd | | Höxeröd | ||
| Höör | | Höör | ||
|} | |} | ||
[[Category:Sweden]] | [[Category:Sweden]] | ||