London Business and Occupations: Difference between revisions

no edit summary
(1651)
No edit summary
Line 204: Line 204:
| 1641-1793, 1806-1866  
| 1641-1793, 1806-1866  
| 1651-1804
| 1651-1804
|-
| Longbowstringmakers
| 1700-1785, 1794-1797
|-
| Masons
| 1694-1856
| 1694-1795
|-
|-
| Merchant Taylors  
| Merchant Taylors  
| -1833  
| -1833  
|  
|  
|-
| Musicians
| 1765-1877
| 1776-1881
|-
| Parish Clerks
|
| 1668-1943
|-
|-
| Upholderers  
| Upholderers  
407,336

edits