407,336
edits
(FHL) |
(FHL) |
||
| Line 113: | Line 113: | ||
| 1678-1961 | | 1678-1961 | ||
|- | |- | ||
| Curriers | | Curriers | ||
| 1658-1856 | | 1658-1856 | ||
| 1678-1840 | | 1678-1840 | ||
|- | |- | ||
| Cutlers | | Cutlers | ||
| 1575-1627, 1703-1848 | | 1575-1627, 1703-1848 | ||
| 1613-1863 | | 1613-1863 | ||
|- | |- | ||
| Line 125: | Line 125: | ||
| 1638-1708, 1721-1899 | | 1638-1708, 1721-1899 | ||
|- | |- | ||
| Dyers | | Dyers | ||
| 1706-1900 | | 1706-1900 | ||
| 1650-1826 | | 1650-1826 | ||
| Line 133: | Line 133: | ||
| 1694-1739 | | 1694-1739 | ||
|- | |- | ||
| Feltmakers | | Feltmakers | ||
| 1694-1858 | | 1694-1858 | ||
| 1755-1898 | | 1755-1898 | ||
|- | |||
| Fishmongers | |||
| 1614-1860 | |||
| 1593-1870 | |||
|- | |||
| Fletchers | |||
| | |||
| 1519-1602, 1732-1898 | |||
|- | |||
| Founders | |||
| 1643-1781 | |||
| 1681-1801 | |||
|- | |||
| Framework Knitters | |||
| 1694-1873 | |||
| 1713-1889 | |||
|- | |||
| Fruiterers | |||
| 1749-1903 | |||
| 1749-1938 | |||
|- | |- | ||
| Merchant Taylors | | Merchant Taylors | ||
edits