Reviewer, editor, pagecreator
28,313
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 190: | Line 190: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| bankvaktmästare | | bankvaktmästare | ||
| porter, messenger at a bank | | porter, messenger at a bank | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| banmästare | | banmästare | ||
| overseer of a railway line | | overseer of a railway line | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| barberare | | barberare | ||
| barber, shaver | | barber, shaver | ||
| | |||
|- | |||
| barberarebiträde | |||
| barber's assistant | |||
| | |||
|- | |||
| barberaregesäll | |||
| journeyman barber | |||
| | |||
|- | |||
| barberarelärling | |||
| barber's apprentice | |||
| | | | ||
|- | |- | ||