French Genealogical Word List: Difference between revisions

m (Text replacement - "[fF]amily([\s_])[hH]istory[\s_]([cC])enters" to "FamilySearch$1$2enters")
Line 968: Line 968:
|école
|école
|school
|school
|-
|écolier
|schoolboy/school child
|-
|-
|écrire
|écrire
Approver, Batcheditor, Moderator, Protector, Reviewer, Bots, Bureaucrats, editor, Interface administrators, pagecreator, pagedeleter, Page Ownership admin, Push subscription managers, smwadministrator, smwcurator, smweditor, Suppressors, Administrators, Upload Wizard campaign editors, Widget editors
592,587

edits