Armenian Genealogical Word List: Difference between revisions

→‎Ա: added անգործ
mNo edit summary
(→‎Ա: added անգործ)
Line 226: Line 226:
| ամուրի
| ամուրի
| unmarried, single
| unmarried, single
|-
| անգործ
| unemployed
|-
|-
| այս
| այս
2,603

edits