FamilySearch Wiki:Switzerland Census Data/tasklist: Difference between revisions
| Line 346: | Line 346: | ||
|- | |- | ||
|[[Dietikon parish, Zürich, Switzerland Genealogy|Dietikon]] | |[[Dietikon parish, Zürich, Switzerland Genealogy|Dietikon]] | ||
| | |||
| | |||
|- | |||
|} | |||
== Switzerland - Schaffhausen Canton == | |||
{| width="600" cellspacing="1" cellpadding="5" border="1" | |||
|- | |||
| Parish | |||
| Name | |||
| Date Completed | |||
|- | |||
|[[Eschenz, Thurgau, Switzerland Genealogy|Eschenz]] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Dörflingen parish, Schaffhausen, Switzerland Genealogy|Dörflingen]] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Stein am Rhein parish, Schaffhausen, Switzerland Genealogy|Stein am Rhein]] | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Revision as of 13:55, 10 April 2018
Switzerland - Thurgau Canton[edit | edit source]
Switzerland - Sankt Gallen Canton[edit | edit source]
| Parish | Name | Date Completed |
| Altstätten | ||
| Balgach | ||
| Berneck | ||
| Diepoldsau | ||
| Marbach | ||
| Rebstein | ||
| Rheineck | ||
| Salez | ||
| Sankt Margrethen | ||
| Sax | ||
| Sennwald | ||
| Thal | ||
| Widnau |
Switzerland - Aargau Canton[edit | edit source]
| Parish | Name | Date Completed |
| Spreitenbach | ||
| Tegerfelden | ||
| Würenlos | ||
| Zurzach | ||
| Otelfingen | ||
| Dietikon |
Switzerland - Schaffhausen Canton[edit | edit source]
| Parish | Name | Date Completed |
| Eschenz | ||
| Dörflingen | ||
| Stein am Rhein |