17,757
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
| Line 60: | Line 60: | ||
==== '''Vital Records Code - California-County and City''' ==== | ==== '''Vital Records Code - California-County and City''' ==== | ||
|- | 1 Alameda | 13 Imperial | 25 Modoc | 37 San Diego | 49 Sonoma | '''Cities''' |- | 2 Alpine | 14 Inyo | 26 Mono | 38 San Francisco | 50 Stanislaus | 60 Alameda |- | 3 Amador | 15 Kern | 27 Monterey | 39 San Joaquin | 51 Sutter | 70 Los Angeles |- | 4 Butte | 16 Kings | 28 Napa | 40 San Luis Obispo | 52 Tehama | 80 San Diego |- | 5 Calaveras | 17 Lake | 29 Nevada | 41 San Mateo Cities | 53 Trinity | 90 San Francisco |- | 6 Colusa | 18 Lassen | 30 Orange | 42 Santa Barbara | 54 Tulare | |- | 7 Contra Costa | 19 Los Angeles | 31 Placer | 43 Santa Clara | 55 Tuolumne | |- | 8 Del Norte | 20 Madera | 32 Plumas | 44 Santa Cruz | 56 Ventura | |- | 9 El Dorado | 21 Marin | 33 Riverside | 45 Shasta | 57 Yolo | |- | 10 Fresno | 22 Mariposa | 34 Saccramento | 46 Sierra | 58 Yuba | |- | 11 Glen | 23 Medocino | 35 San Benito | 47 Siskiyou | 59 | |- | 12 Humboldt | 24 Merced | 36 San Bernardio | 48 Solano | | |} | |||
|- | |||
| 1 Alameda | |||
| 13 Imperial | |||
| 25 Modoc | |||
| 37 San Diego | |||
| 49 Sonoma | |||
| '''Cities''' | |||
|- | |||
| 2 Alpine | |||
| 14 Inyo | |||
| 26 Mono | |||
| 38 San Francisco | |||
| 50 Stanislaus | |||
| 60 Alameda | |||
|- | |||
| 3 Amador | |||
| 15 Kern | |||
| 27 Monterey | |||
| 39 San Joaquin | |||
| 51 Sutter | |||
| 70 Los Angeles | |||
|- | |||
| 4 Butte | |||
| 16 Kings | |||
| 28 Napa | |||
| 40 San Luis Obispo | |||
| 52 Tehama | |||
| 80 San Diego | |||
|- | |||
| 5 Calaveras | |||
| 17 Lake | |||
| 29 Nevada | |||
| 41 San Mateo Cities | |||
| 53 Trinity | |||
| 90 San Francisco | |||
|- | |||
| 6 Colusa | |||
| 18 Lassen | |||
| 30 Orange | |||
| 42 Santa Barbara | |||
| 54 Tulare | |||
| | |||
|- | |||
| 7 Contra Costa | |||
| 19 Los Angeles | |||
| 31 Placer | |||
| 43 Santa Clara | |||
| 55 Tuolumne | |||
| | |||
|- | |||
| 8 Del Norte | |||
| 20 Madera | |||
| 32 Plumas | |||
| 44 Santa Cruz | |||
| 56 Ventura | |||
| | |||
|- | |||
| 9 El Dorado | |||
| 21 Marin | |||
| 33 Riverside | |||
| 45 Shasta | |||
| 57 Yolo | |||
| | |||
|- | |||
| 10 Fresno | |||
| 22 Mariposa | |||
| 34 Saccramento | |||
| 46 Sierra | |||
| 58 Yuba | |||
| | |||
|- | |||
| 11 Glen | |||
| 23 Medocino | |||
| 35 San Benito | |||
| 47 Siskiyou | |||
| 59 | |||
| | |||
|- | |||
| 12 Humboldt | |||
| 24 Merced | |||
| 36 San Bernardio | |||
| 48 Solano | |||
| | |||
| | |||
|} | |||
=== Inventory of Vital Records === | === Inventory of Vital Records === | ||
edits