4,469
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
| Line 31: | Line 31: | ||
| ab Eynon | | ab Eynon | ||
| Beynon | | Beynon | ||
|- | |||
| ap Harri, ap Harry | |||
| Parry | |||
|- | |||
| ap Huw, ap Hugh | |||
| Pugh | |||
|- | |- | ||
| ab Hwfa | | ab Hwfa | ||
| Povah, Povey | | Povah, Povey | ||
|- | |||
| ap Hywel, ap Howell | |||
| Powell | |||
|- | |- | ||
| ab Owain, ab Owen | | ab Owain, ab Owen | ||
| Bowen | | Bowen | ||
|- | |- | ||
| ap | | ap Rhobyn, ap Robyn | ||
| | | Probyn | ||
|- | |||
| ap Rhydderch | |||
| Prydderch, Prytherch | |||
|- | |- | ||
| ap Rhys | | ap Rhys | ||
| Prees, Preece, Price | | Prees, Preece, Price | ||
|- | |- | ||
| ap Richard | | ap Richard | ||
| Line 55: | Line 64: | ||
| ap Roger | | ap Roger | ||
| Prodger | | Prodger | ||
|} | |} | ||
edits