9,212
edits
(tasks and example) |
(assignment chart) |
||
| Line 50: | Line 50: | ||
*'''Parent counties''': 1846 [[Columbiana County, Ohio|Columbiana]] and [[Trumbull County, Ohio|Trumbull]] Counties.<br> | *'''Parent counties''': 1846 [[Columbiana County, Ohio|Columbiana]] and [[Trumbull County, Ohio|Trumbull]] Counties.<br> | ||
<br> | |||
=== Assignment Chart === | |||
<br> | |||
<br> | |||
{| width="400" border="2" align="center" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|- | |||
! scope="col" bgcolor="#ccccff" | County | |||
! scope="col" bgcolor="#ccccff" | Date Completed | |||
! scope="col" bgcolor="#ccccff" | Name | |||
|- | |||
| Adams | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Allen | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Ashland | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Ashtabula | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Athens | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Auglaize | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Belmont | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Brown | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Butler | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Carroll | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Champaign | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Clark | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Clermont | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Clinton | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Columbiana | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Coshocton | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Crawford | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Cuyahoga | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Darke | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Defiance | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Delaware | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Erie | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Fairfield | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Fayette | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Franklin | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Fulton | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Gallia | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Geauga | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Greene | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Guernsey | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Hamilton | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Hancock | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Hardin | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Harrison | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Henry | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Highland | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Hocking | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Holmes | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Huron | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Jackson | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Jefferson | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Knox | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Lake | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Lawrence | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Licking | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Logan | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Lorain | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Lucas | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Madison | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Mahoning | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Marion | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Medina | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Meigs | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Mercer | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Miami | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Monroe | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Montgomery | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Morgan | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Morrow | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Muskingum | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Noble | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Ottawa | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Paulding | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Perry | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Pickaway | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Pike | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Portage | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Preble | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Putnam | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Richland | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Ross | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Sandusky | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Scioto | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Seneca | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Shelby | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Stark | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Summit | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Trumbull | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Tuscarawas | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Union | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Van Wert | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Vinton | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Warren | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Washington | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Wayne | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Williams | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Wood | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Wyandot | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Williams County | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Wood County | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Wyandot County | |||
| | |||
| | |||
|} | |||
<br> | |||
==== <br> ==== | |||
<div style="padding-bottom: 1.4em; overflow-x: auto; overflow-y: hidden; width: 99%; border-right: rgb(221,221,221) 1px solid" id="imageContainer"></div> | |||
[[Category:Ohio_Tasks|Parent Counties]] | [[Category:Ohio_Tasks|Parent Counties]] | ||
edits